Správy z vášho kraja:
12. 03. 2018 13:20 | BRATISLAVA/kacs

Zimné veci neodkladajte. O pár dní sa vrátia mrazy

Budúci víkend bude úplne iný, ako ten predchádzajúci.

Mrazivé počasie
Mrazivé počasie Foto: TASR

Odložili ste už zimné kabáty a tešíte sa na jarné počasie? Musíme vás sklamať, pretože mrazivé počasie ešte stále nie je minulosťou. Svedčí o tom víkendová predpoveď, ktorá nie je veľmi pozitívna. Po vysokých teplotách, ktoré sa posledné dni pohybovali nad 10 stupňov, príde opäť veľké ochladenie. Dokonca by malo na niektorých miestach aj snežiť.

Slovenský hydrometeorologický ústav predpovedal na dnes najmä na západe dážď alebo prehánky, ale zároveň aj veľmi teplo. Najvyššia denná teplota by mala vystúpiť na 10 až 15, v južnej polovici západného a na juhu stredného a východného Slovenska dokonca okolo 17 stupňov.

Podobné počasie by malo byť aj v utorok. Miestami hlásia tiež prehánky, vo vysokých polohách sneženie. Najvyššia denná teplota 10 až 15, chladnejšie na Orave, Liptove a miestami na Spiši okolo 8 stupňov.

V stredu, vo štvrtok aj v piatok sa bude najvyššia denná teplota pohybovať od 5 do 13, na severe okolo 6 stupňov.

V sobotu by už teploty nemali presiahnuť 10-stupňovú hranicu. A v nedeľu už príde radikálna zmena. Od severu bude do našej oblasti prúdiť studený a vlhký vzduch. Cez deň bude prevažne zamračené a na mnohých miestach sneženie alebo dážď so snehom, v nižších polohách spočiatku aj dážď. Mrznúť bude zrejme v noci, ale aj cez deň. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 0 až -5, na severe miestami okolo -7 stupňov. Najvyššia denná teplota -5 až 1 stupeň.

Predpovede naznačujú, že nízke teploty budú pretrvávať aj začiatkom budúceho týždňa.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?