12. 03. 2018 18:43 | TRNAVA/TV Markíza

Starosta Ružindola poriadne nafúkal, dostal exemplárny trest

Keď začne platiť, musí sa vzdať kresla, na ktorom sedí už 28 rokov.

Starosta Ružindola Vladimír Púčik.
Starosta Ružindola Vladimír Púčik. Foto: TV Markíza

Starosta Ružindola Vladimír Púčik spravil vážny prešľap, za ktorý už pyká. V policajnej cele strávil 48 hodín. Dôvodom bolo, že si za volant sadol riadne podgurážený. Vyšetrovateľ ho obvinil a sudca už odsúdil.

Starosta Vladimír Púčik popíjal v piatok (9. 3.) večer s kamarátmi na oslave. Krátko pred polnocou nasadol do auta a zamieril si to domov. Bol pár metrov od svojho domu.

Auto sa po ceste pohybovalo zvláštne. Zišlo na trávu. Všimli si to aj policajti, ktorí hliadkovali neďaleko. „Vzhľadom na spôsob jazdy mali policajti podozrenie, že vodič môže byť pod vplyvom alkoholu. V dychu mu nakoniec namerali dve promile," konštatovala krajská trnavská policajná hovorkyňa Mária LinkešováČ

„Človek je za svoje činy zodpovedný a ja som urobil chybu. Je mi to veľmi ľúto, ak by som mohol ten čas vrátiť, tak ho vrátim a musím sa s tým vysporiadať. Urobil som problémy svojim blízkym, svojej rodine svojim i zamestnancom," povedal pre reportéra Romana Ruttkaya starosta Ružindola Vladimír Púčik.

Starostu polícia obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a vzali ho do policajnej cely. Tam mal vraj dostatok času premýšľať nad tým, čo spravil.

„Ak človek strávi dva dni v cele zadržania, tak vám prejde hlavou všetko možné, keď sa z toho človek neponaučí, tak potom už bude zle. To je ponaučenie na celý život," povzdychol si Púčik.

Podľa politológa Gabrila Kopuneka niektorým voličom to môže prekážať a zrátajú mu to vo voľbách v novembri. „Ale tí, čo sú na jeho strane to budú brať skôr ako jeho osobné zlyhanie a nie ako závažný trestný čin. Poslednú skupinu tvoria ľudia, ktorí k voľbám nechodia, takže im je to jedno. Im stačí, že je obec pekná," vysvetlil.

Sudca starostu v superrýchlom konaní uznal vinným a uložil mu peňažný trest 2 500 eur. Ak sumu nezaplatí, pôjde na tri mesiace do väzenia.

Dostal tiež zákaz tri roky šoférovať akékoľvek motorové vozidlo. Trestný rozkaz ešte nie je právoplatný, procesné strany si ponechali lehotu na podanie odporu.

Vladimír Púčik sedí na starostovskej stoličke už 28 rokov. Je aj predsedom Združenia miest a obcí Slovenska, región Jaslovské Bohunice a podpredsedom predstavenstva vodárenskej spoločnosti Tavos.

Ak sa rozhodnutie súdu stane právoplatné, Vladimír Púčik sa bude musieť vzdať mandátu a obec do volieb prevezme doterajší jeho zástupca.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce