13. 03. 2018 19:40 | BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Roda sa chváli luxusným ferrari, o výške dotácií na svoje polia však hovoriť nechce

Policajný šéf Tibor Gašpar informoval, že Talian u nás čelil vyšetrovaniu v 45 prípadoch daňovej trestnej činnosti.

Roda opätovne odmietol  akékoľvek prepojenie s talianskou mafiou.
Roda opätovne odmietol akékoľvek prepojenie s talianskou mafiou. Foto: TV Markíza

O zatknutí svojho zaťa vraj nevedel. Vadalov svokor Diego Roda sa o policajnej razii na východnom Slovensku dozvedel až z médií.

Či sa polícia na základe informácií z poslednej reportáže Jána Kuciaka zaujíma aj o jeho podnikateľské aktivity, Roda nekomentuje. Spoločnosť Diega Rodu mala podľa zavraždeného novinára sesterskú firmu s rovnakým menom aj v Taliansku.

Slovenské sídlo má v Humennom, kde podľa denníka SME Roda vraj vlastní 80 percent pôdy. Aké dotácie na obhospodárovanie prenajatých polí dostáva prezradiť nechce a ticho je aj pôdohospodárska platobná agentúra.

Podnikateľ Roda sa pritom svojím majetkom rád chváli na sociálnej sieti či na verejnosti. Jazdou na luxusnom ferrari priťahoval v minulosti pohľady zvedavcov. Zvuk silného superšportu si nakrúcali, kdekoľvek sa objavil.

Roda opätovne odmietol akékoľvek prepojenie s talianskou mafiou a rovnako aj akúkoľvek nezákonnosť vo svojom podnikaní. Policajný šéf Tibor Gašpar pritom ešte minulý týždeň informoval, že Talian u nás čelil vyšetrovaniu v 45 prípadoch daňovej trestnej činnosti.

V dvadsiatich z nich využil Diego Roda účinnú ľútosť a vyhol sa tak väzeniu. A podľa odborníčky mal na to aj právo.

Pozrite si reportáž Braňa Tomagu:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce