16. 03. 2018 18:50 , článok bol aktualizovaný 16. 03. 2018 22:04 | BRATISLAVA/ ml, TASR

V Pezinku sa zrazil osobný vlak s lokomotívou, hlásia zranených

Na mieste zasahujú všetky zložky.

Zrážka vlakov v Pezinku.
Zrážka vlakov v Pezinku. Foto: TV Markíza

V Pezinku sa čelne zrazil osobný vlak s lokomotívou. Dokopy je zranených 18 ľudí, z toho traja stredne ťažko a 15 ľahko, vrátane dieťaťa. Pri stredne ťažkých zraneniach išlo najmä o zlomeniny. Najhoršie dopadol rušnovodič z lokomotívy, no všetci, vrátane neho, z vlakov vyšli sami.

Na mieste zasahovalo 40 hasičov a sedem sanitiek. Prišiel aj minister dopravy Árpád Érsek, riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko Filip Hlubocký a policajný viceprezident Ľubomír Ábel. „Chvalabohu, že nedošlo k úmrtiu,“ povedal Érsek.   

Šéf rezortu nepotvrdil, či mohol zlyhať signalizačný systém. „Nechcem špekulovať, čo zlyhalo. Na to je vyšetrovacia komisia, ktorá to vyšetrí,“ doplnil.

Zrážka vlaku v Pezinku.
Zrážka vlaku v Pezinku. Foto: TV Markíza
 

„Podľa našich predbežných informácií nikto nie je v ohrození života, o každého jedného cestujúceho je postarané, je mu poskytnutá adekvátna lekárska pomoc a cestujúci sú už na ceste niekde, odkiaľ môžu pokračovať do cieľa svojej cesty,“ uviedol Hlubocký.

Podľa našich informácií sa nehoda stala pri výhybkách pri vstupe na vlakovú stanicu v Pezinku okolo 18.30. Osobný vlak vchádzal na stanicu, zatiaľ čo rušeň bez vozňov z nej vychádzal. Osobný vlak sa pri nej vykoľajil. Išlo o mimoriadne nebezpečnú udalosť, nakoľko čelné zrážky patria vo vlakovej doprave k tým najhorším. Šťastie bolo, že oba vlaky išli nízkou rýchlosťou.

Železničná doprava bola tomto úseku od 18.30 prerušená. Po jednej kolaji ju obnovili krátko pred 20.30. Dopravu počas odstávky odklonili na obchádzkové trasy alebo zabezpečili kyvadlové autobusy. V osobnom vlaku bolo niekoľko desiatok ľudí.

 

Zrážka vlaku v Pezinku.
Zrážka vlaku v Pezinku. Foto: TV Markíza
 

Nehoda vlakov v Pezinku.
Nehoda vlakov v Pezinku. Foto: TV Markíza
 

Zrážka vlaku v Pezinku.
Zrážka vlaku v Pezinku. Foto: TV Markíza
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?