Správy z vášho kraja:
18. 03. 2018 10:34 , článok bol aktualizovaný 18. 03. 2018 14:58 | BRATISLAVA/mm

Desiatky umelcov spisujú petíciu proti Tomášovi: Môže priniesť viac problémov ako riešení

Erik Tomáš sa spomína ako horúci kandidát na ministra kultúry.

Poslanec Erik Tomáš (Smer-SD).
Poslanec Erik Tomáš (Smer-SD). Foto: TASR

Bojuje Erik Tomáš o ministra kultúry? Podľa vyjadrenia herca Mareka Majeského chce od viacerých umelcov, aby ho vykreslili ako osobu, ktorá má pozitívny vzťah ku kultúre. Súčasný poradca Roberta Fica tvrdenia Majeského odmietol. Teraz sa však ozvali aj ďalšie desiatky umelcov, ktorí odmietajú Erika Tomáša ako prípadného ministra kultúry.

 

Ešte v sobotu vyšiel na webe Topky.sk článok, kde sa slovenský herec spomína ako podporovateľ Erika Tomáša.

„Chcel by som sa ostro ohradiť k včerajšiemu článku na serveri topky.sk s titulkou: "Kandidátom na ministra kultúry je Erik Tomáš: Umelci ho podporujú!" Názov titulky je zavádzajúci a nepravdivý. Keďže sa považujem za umelca, odporučil by som autorom doplniť daný názov minimálne spresňujúcim slovíčkom: NIEKTORÍ ....umelci ho podporujú. Ja osobne ho za ministra kultúry nepodporujem!" uviedol Majeský na sociálnej sieti.

Následne napísal, že ešte v stredu mu zavolal známy z futbalu s pracovnou ponukou, ale aj „aby som obvolal chalanov z našich tréningov a poprosil ich o to, že keby boli niekedy médiami alebo v umeleckej brandži konfrontovaní s názorom na jeho osobu ohľadom jeho vzťahu ku kultúre, aby sme ho prezentovali ako človeka, ktorý má k nej pozitívny vzťah."

Onedlho mal hercovi zavolať aj samotný Erik Tomáš, ktorý žiadal o tú istú službu. Tu si môžete prečítať celý status Mareka Majeského.


Erik Tomáš sa bráni

Erik Tomáš sa pre denník SME vyjadril, že si Mareka Majeského váži, ale podotkol, že zrejme pod vplyvom emócií, ktoré v súčasnosti hýbu Slovenskom, mal potrebu takto nešťastne interpretovať ich telefonický rozhovor.

„Nikdy som ho o žiadnu podporu mojej nominácie na post ministra kultúry nežiadal, lebo žiadna takáto nominácia neexistuje. Len ma zaujímal jeho názor ako kamaráta a človeka z branže na takúto teoretickú možnosť, keďže moje meno bolo jedným z tých, ktoré boli predmetom diskusie vo vedení strany," uviedol Tomáš.

Na záver dodal, že ho poprosil, aby hercom, ktorí tvrdili, že ho nikdy nevideli v divadle povedal, že do Slovenského národného divadla chodieva pravidelne.

Desiatky umelcov vydalo proti Tomášovi vyhlásenie

Po Marekom Majeskom sa však ohlásili aj ďalší umelci, ktorí dokonca spísali petíciu. „Vyslovujeme dôvodné obavy, že po ministrovi M. Maďaričovi by bola táto nominácia krokom späť v kvalite vedenia tohto rezortu, ktorý má prinášať do spoločnosti dôležité hodnotové impulzy a tiež formovať verejnú diskusiu,“ píše sa vo vyhlásení, ktoré podpísalo 40 umelcov.  

Zároveň dodali, že prípadný nástup Erika Tomáša do funkcie ministra kultúry môže priniesť viac problémov ako riešení. Žiadajú preto zodpovedných činiteľov, aby dôkladne zvážili personálne obsadenie tejto funkcie

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?