Správy z vášho kraja:
18. 03. 2018 11:12 , článok bol aktualizovaný 18. 03. 2018 19:01 | KOŠICE/TASR

Na východe brutálne vyčíňal vietor: Vytrhávalo strechy, padali stromy a múry

Pre východ Slovenska stále platia výstrahy pred vetrom.

Na východe Slovenska vyčíňal vietor
Na východe Slovenska vyčíňal vietor Foto: TASR/Milan Kapusta
Na východe Slovenska vyčíňal vietor
Na východe Slovenska vyčíňal vietor
Na východe Slovenska vyčíňal vietor

Hasiči v Košickom kraji mali v noci na nedeľu a počas rána 27 výjazdov. Súviseli najmä s počasím. TASR o tom informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach.

Najviac výjazdov mali k popadaným stromom. Najčastejšie zasahovali v tejto súvislosti v Košiciach, boli aj v Spišskej Novej Vsi, Podhorodi, Malej Ide, Smolníckej Hute, Novom Ruskove, tiež v okrese Rožňava.

Hasiči boli vyslaní aj do Rozhanoviec, kde z rodinného domu odtrhlo strechu, v Turni nad Bodvou zaznamenali jej poškodenie na bytovom dome. Niekoľko podobných zásahov mali aj v Košiciach, kde odtrhlo plechovú strechu z rekonštruovanej stavby, v jednom prípade zasahovali pri jej uvoľnení. Príslušníci boli okrem iného vyslaní aj k strhnutému satelitu, uvoľnenému bilbordu, boli ale aj pri dopravnej nehode. V Košickej Novej Vsi zas vyťahovali zapadnuté auto.

 

V sobotu (17.3.) vo večerných hodinách v Košiciach spadla aj časť starého tehlového múru, ktorý predstavuje oplotenie Malinovského kasární, na električkovú trať. V tom čase ňou neprechádzala žiadna električka, k zraneniam nedošlo. Na mieste zasahovala aj ťažká technika, ktorá časť oplotenia zbúrala.

Nepriaznivé počasie na východe Slovenska komplikuje aj dodávky elektrickej energie.

V nedeľu k 15.00 h eviduje Východoslovenská distribučná (VSD) na svojom vymedzenom území približne 1250 odberných miest bez elektriny. "Ide o lokality Muráň, Nová Sedlica (okres Snina) a Gočaltovo (okres Rožňava). Obnovenie distribúcie elektriny sťažuje najmä silný vietor a neprejazdné cesty," informovala TASR Andrea Vlková z VSD.

Doplnila, že vzhľadom na veľmi nepriaznivé počasie ide o relatívne veľmi nízky počet odberných miest bez elektriny. "Vo viacerých prípadoch bolo možné premanipulovať trasu zásobenia odberateľov," uzavrela.

Silný vietor fúkal od včera večera aj na Zemplíne. V noci sa k nemu pridalo sneženie. Víchrica najväčšie škody napáchala v Remetských Hámroch. Dedinská škôlka zostala po nej bez strechy.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce