Správy z vášho kraja:
18. 03. 2018 13:48 | BRATISLAVA/mm

Marián Leško: Peter Pellegrini nepredstavuje zmenu ale kontinuitu

Povedal to v mimoriadnej reláciu TV Markíza.

Marián Leško
Marián Leško Foto: TV Markíza

Nový minister vnútra, ktorý nastúpi po Robertovi Kaliňákovi (Smer-SD), by mal byť v rezorte už zorientovaný. V mimoriadnej diskusnej relácii televízie Markíza to vyhlásil Peter Pellegrini (Smer-SD) poverený zostavením novej vlády s tým, že preferuje niekoho, kto nie je dlhoročný straník.

„Mien zaznieva veľmi veľa. Nemal by to byť ale žiaden vysoký funkcionár strany. Musí to byť človek so skúsenosťami. Ja osobne nabádam kolegov v strane, aby sme našli človeka, ktorý sa nebude zorientovávať mesiac či dva v danom rezorte. Táto vláda nebude mať nárok na žiadnych sto dní," povedal.

Na jeho slová reagoval politický komentátor Marián Leško, ktorý tvrdí, že Peter Pellegrini je medzi dvomi mlynskými kameňmi - očakávania verejnosti a očakávania vlastnej strany.

„Nadobudol som presvedčenie, že pán Pellegrini chce viac zohľadňovať očakávania strany. Odvoláva sa na predsedníctvo, na stranu a na koaličnú radu. Ak by sme to teda dali do pomeru kontinuita a zmena, tak pán Pellegrini zatiaľ vystupuje ako predstaviteľ kontinuity," zhrnul Marián Leško.

Zároveň dodal, že Smer, skrz Pellegirniho vyjadrení, na ministra vnútra dosadí niekoho, komu dôveruje strana Smer a z tohto dôvodu mu nebude musieť dôverovať verejnosť.

Reakcia Mariána Leška

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce