19. 03. 2018 19:23 | BRATISLAVA/TV Markíza

Novým ministrom vnútra má byť syn rockovej legendy. Kde pracoval a čo vlastní?

Jožo Ráž (39) má vyštudovanú Ekonomickú Univerzitu i právo.

Jozef Ráž a minister zdravotníctva Peter Drucker.
Jozef Ráž a minister zdravotníctva Peter Drucker. Foto: TV Markíza

Ani Denisa Saková, ani Marian Saloň ani František Imrecze. Smer vybral nového ministra vnútra z úplne iného súdka. Siahol po nestraníkovi Jozefovi Rážovi, ktorý je starším synom rockera zo skupiny Elán Joža Ráža.

Smerákom Ráža mladšieho ponúkol minister zdravotníctva Tomáš Drucker, ktorý bol takisto jedným z mien, nad ktorým Pellegrini uvažoval.

Jozef Ráž pracuje ako tajomník služobného úradu na MZ SR, v pondelok pred novinárov nepredstúpil, stručné stanovisko nám poskytla iba hovorkyňa rezortu.

„K otázkam týkajúcim sa jeho pôsobenia na pozícii ministra vnútra považuje za korektné sa vyjadrovať až po vymenovaní do funkcie pánom prezidentom SR," uviedla Zuzana Eliášová, hovorkyňa MSZ SR.

Ráž (39) má vyštudovanú Ekonomickú Univerzitu i právo. V minulosti 5 rokov pôsobil na ministerstve obrany vo viacerých funkciách. Neskôr mal na starosti verejné obstarávanie na bratislavskej župe a pracoval aj vo vedení Slovenskej pošty. Podľa obchodného registra figuruje vo viacerých spoločnostiach, vlastní hotel v Petržalke, reštauráciu i rockový klub v centre mesta.

Ako fanúšik vládneho Smeru sa viackrát v médiách prezentoval jeho otec spevák Jožo Ráž, pričom pri Kaliňákovi a Ficovi nešetril chválou. Aj keď je Ráž mladší nestraníkom, opozícia hovorí iba o výmene bábok.

Otázne je ako to bude s policajným prezidentom, ktorého výmena je v kompetencii nového ministra vnútra. Smer ale zatiaľ o tom, že by mal Tibor Gašpar odísť nehovorí.

Isté je zatiaľ len to, že koalícia chce urýchlene výber policajného šéfa reformovať a zaviesť nové pravidlá, tak aby o ňom už nerozhodoval iba minister vnútra.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce