Správy z vášho kraja:
20. 03. 2018 13:57 , článok bol aktualizovaný 20. 03. 2018 14:16 | BRATISLAVA/kacs

Protesty Za slušné Slovensko budú pokračovať

Organizátori trvajú na dvoch požiadavkách.

Protestné zhromaždenie Za slušné Slovensko na Námestí SNP v Bratislave.
Protestné zhromaždenie Za slušné Slovensko na Námestí SNP v Bratislave. Foto: TASR

Organizátori protestov Za slušné Slovensko oznámili, že protesty budú pokračovať aj tento piatok (23.3.) v Bratislave aj v iných mestách. „Prešiel mesiac od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, prešiel mesiac, odkedy boli publikované články o možnom prepojení strany Smer na mafiu a korupčné prostredie. Verejnosť žiada výraznú zmenu, ale k reflexii ani výraznej zmene nedošlo," uvádzajú organizátori na svojej faceboovej stránke.

Podľa nich sú nominácie, ktoré v pondelok predložil dezignovaný premiér Peter Pellegriny veľmi problematické a verejnosť im po udalostiach a zisteniach Jána Kuciaka nedôveruje. „Nedokážeme sa s nimi stotožniť, uvádzajú ďalej vo vyhlásení. Rezort vnútra by podľa nich mal riadiť človek, ktorý:

- je morálne bezúhonný a odborne a kariérne skúsený,
- vyvoláva bezpodmienečnú dôveru verejnosti,
- nie je prepojený s odídeným ministrom vnútra pánom Kaliňákom a odídeným premiérom pánom Ficom,
- je pripravený ihneď realizovať systémové zmeny.

Organizátori preto stále trvajú na dvoch základných požiadavkách:

- dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov a vyšetrenie všetkých káuz, na ktoré Ján poukázal,
- novú dôveryhodnú vládu.

Protest sa uskutoční v piatok (23.3.) v Bratislave na rovnakom mieste, ako minulý týždeň, na Námestí SNP o 17.00 h. Zhromaždenia by sa mali konať aj v ďalších mestách. 

Organizátori sa dištancujú od akýchkoľvek výtržností, falošných profilov, vyhrážok, údajného platenia ľuďom za to, aby prišli na námestia alebo iných aktivít, ktoré sa snažia zneužiť iniciatívu Za slušné Slovensko. "Nenechajme sa zastrašiť a buďme vytrvalí! My všetci sme tí, na ktorých sme čakali. Nemýľte si našu slušnosť s nedostatkom odhodlania a vytrvalosti," uvádzajú v stanovisku.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?