Správy z vášho kraja:
21. 03. 2018 19:06 | BRATISLAVA/TV Markíza, TASR

Približne dve stovky ľudí pred Prezidentským palácom žiadali "zastavenie štátneho prevratu"

Na Hodžovom námestí sa zišli prevažne ľudia v dôchodkovom veku.

Na Hodžovom námestí sa zišli prevažne ľudia v dôchodkovom veku.
Na Hodžovom námestí sa zišli prevažne ľudia v dôchodkovom veku. Foto: TV Markíza

Protest proti protestom. Približne dve stovky ľudí pred Prezidentským palácom žiadali, podľa ich slov, zastavenie štátneho prevratu, o ktorý sa vraj snažia zhromaždenia Za slušné Slovensko.

Na Hodžovom námestí sa zišli prevažne ľudia v dôchodkovom veku. Situáciu u nás prirovnávali k Majdanu na Ukrajine a o organizátoroch mnohotisícových protestov tvrdili, že ich niekto platí. Žiadali vystúpenie Slovenska z NATO a odstúpenie prezidenta Andreja Kisku.

Ako uviedol jeden z organizátorov zhromaždenia Rastislav Blaško, cieľom je reagovať na súčasnú vyhrotenú vnútropolitickú situáciu.

"Rozhodli sme sa, že budeme proti situácii, ktorá sa dá nazvať aj štátnym prevratom, protestovať," povedal Blaško. Nezávislý poslanec NR SR Peter Marček poukázal aj na vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Podľa jeho slov "smrť dvoch mladých ľudí môže niekomu slúžiť ako zámienka na plánovaný prevrat".

Ľudia na námestí skandovali, aby prezident SR Andrej Kiska odstúpil.
Ľudia na námestí skandovali, aby prezident SR Andrej Kiska odstúpil. Foto: TV Markíza
 

"Opozícia má plné ústa obyčajných ľudí, ale v skutočnosti vôľu občanov a národa obchádza a koná bez nich," povedal Marček. Vo svojom prejave vyzval študentov a mládež, aby sa "nedali zneužiť svojimi kolegami, ktorí sa stavajú do čela protestov".

Ľudia na námestí skandovali, aby prezident SR Andrej Kiska odstúpil a zhodli sa na tom, že nechcú, aby v najbližších prezidentských voľbách opäť kandidoval. Občianske združenie Spoločnosť práv občanov, ktoré protestné zhromaždenie organizovalo, je za vyšetrenie korupcie na všetkých miestach, počnúc prezidentom, vládou a opozíciou. Rovnako žiada v tejto súvislosti vyvodenie dôsledkov.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce