Správy z vášho kraja:
26. 03. 2018 19:02 | PREŠOV/TV Markíza

Odsúdili opitého rekordéra Emila z Prešov, ten správanie oľutoval

Napriek tomu pôjde za mreže a roky si nesadne za volant.

Prešovčana policajti dvakrát za sebou chytili na mol opitého za volantom.
Prešovčana policajti dvakrát za sebou chytili na mol opitého za volantom. Foto: TV Markíza

Za opakovanú jazdu pod vplyvom alkoholu strávi rok za mrežami. Opitému rekordérovi pred súdom nepomohlo priznanie ani ľútosť. Prešovčana Emila (55) policajti dvakrát za sebou chytili na mol opitého za volantom.

Emila ešte pred mesiacom ráno sudca potrestal a večer ho policajti znova chytili šoférovať opitého. Nafúkal opäť viac než 3,5 promile.

„Tam je predpoklad, že išlo o pitie v ťahu. Takže hneď ako bol prepustený, okamžite začal nanovo piť," povedal nám ešte 26. februára dopravný psychológ Eugen Čižek.

Na obvodnom oddelení strávil až 5 nocí, no v cele si s ním policajti už nedokázali poradiť. Odviezli ho na psychiatriu. Sudca preto super rýchle konanie prerušil.

Na prvé pojednávanie obvinený neprišiel a tak ho v pondelok (26. 3.) museli predviesť policajti. Pán Emil svoje správanie oľutoval.

Súdil ho ten istý sudca, ktorý mu už raz za jazdu pod vplyvom alkoholu dal podmienku i päťročný zákaz šoférovania. Výhovorku previnilca, že len preparkoval auto pred rodinným domom, sudca neuznal.

„Je to absolútne flagrantné ignorovanie noriem nie len práva ale aj slušnosti a možnosti ohrozenia ľudí, kde sa vozidlo stáva zbraňou," povedal sudca.

Emilovi nepomohla ľútosť, ale ani ochota podrobiť sa protialkoholickej liečbe. Felíciu, v ktorej ho dvakrát chytili šoférovať opitého, sa už vraj rozhodol predať.

Podľa hovorkyne prešovského súdu Ivany Petrufovej sudca pána Emila uznal vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a mareniu výkonu úradného rozhodnutia.

Dostal 12-mesačný nepodmienečný trest a sedem rokov si nesmie sadnúť za volant akéhokoľvek dopravného prostriedku.

„Obžalovaný sa na hlavnom pojednávaní ku skutku priznal, svoje konanie oľutoval a v súčasnosti zváži ešte podanie opravného prostriedku, k tomu sme sa ešte nestihli poradiť," povedal nám Emilov advokát Michal Kizák.

Práva odvolania sa okamžite vzdal len prokurátor, ktorý paradoxne v záverečnej reči žiadal iba štvormesačné väzenie.

Ak sa neodvolá ani obhajca, Prešovčan bude musieť na výkon trestu okamžite nastúpiť.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?