28. 03. 2018 10:15 , článok bol aktualizovaný 28. 03. 2018 17:03 | BREZNO/kacs

Tragédia v breznianskom závode. Železná konštrukcia privalila dvoch mužov (†33 a †27)

Tí na mieste početným zraneniam podľahli.

Tragédia v breznianskom závode.
Tragédia v breznianskom závode. Foto: TV Markíza

V jednej z firiem v bývalom areáli Mostáreň Brezno sa dnes skoro ráno stala tragédia. Podľa našich informácií zvarená železná konštrukcia privalila dvoch mužov. Tí na mieste zomreli.

"Privolali nás na pomoc odstrániť konštrukciu, ale po našom príchode už bola nadvihnutá žeriavom. Prieskumom sa zistilo, že dve osoby sú zavalené. Už nejavili známky života," uviedol Roman Borčin z Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici. Na mieste zasahovali traja hasiči a jeden kus techniky.

 

Podľa všetkého mali chlapi kontajner vyčistiť. Obrovská železná konštrukcia sa však na nich zo zatiaľ neznámych príčin zosunula. Peter a Róbert nemali šancu prežiť.

„O 07.25 h sme na tiesňovú linku 155 prijali výzvu o pomoc, na miesto sme okamžite vyslali záchranárov. Žiaľ, obaja muži utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom a lekár u nich konštatoval smrť," uviedla pre tvnoviny.sk hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

Ako a prečo sa to stalo, sme sa pýtali vedenia spoločnosti, poslali nám však len krátke stanovisko. "Vedenie spoločnosti poskytuje príslušným vyšetrovateľom potrebnú súčinnosť. Zároveň vyslovuje hlbokú ľútosť a úprimnú sústrasť rodinám."

Ako spresnila banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, išlo o 33-ročného Petra a 27-ročného Róberta z Brezna. Polícia je na mieste a vykonáva potrebné úkony. "Všetci sú ešte na mieste. Vyšetrovateľ začne trestné stíhanie pre usmrtenie," dodala Faltániová.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce