Správy z vášho kraja:
28. 03. 2018 14:07 | KOŠICE/TASR

Súd schválil dohodu o vine a treste Borženského v kauze vraždy

Dušan Borženský sa priznal k objednávke vraždy Fadila Pasjaču z roku 2000.

Dušan Borženský na súde v Košiciach.
Dušan Borženský na súde v Košiciach. Foto: TASR

Okresný súd Košice I schválil v stredu dohodu o vine a treste medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a Dušanom Borženským (46). Obvinený sa priznal k objednávke vraždy kosovského Albánca Fadila Pasjaču z roku 2000. Súd pritom upustil od uloženia súhrnného trestu vzhľadom na predchádzajúci výnimočný 23-ročný trest, ktorý si Borženský odpykáva v prípade iných dvoch vrážd.

Pasjaču, ktorý bol majiteľom košického klubu Havana, kde sa stretávali Albánci žijúci na Slovensku, zavraždili 11. februára 2000 na Budapeštianskej ulici v Košiciach. Médiá ho označovali za jedného zo šéfov podsvetia. Borženský známy v podsvetí ako Borža bol v minulosti odsúdený za vraždy Jána Kromku a Karola Kolárika. Trest si odpykáva vo väzení v košickej Šaci.

Podľa stredajšieho rozhodnutia súdu je trest uložený skorším rozsudkom dostatočný. Na schválenie dohody boli podľa sudcu splnené všetky zákonné podmienky, poškodené strany odkázal s nárokom na náhradu škody na civilný proces. Voči danému rozsudku nie je prípustné odvolanie.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce