Správy z vášho kraja:
29. 03. 2018 10:00 | BRATISLAVA/kacs

Pre milión eur bol muž z Prievidze ochotný priznať sa k vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice

Zavolal na políciu, že práve on je vrahom dvoch mladých ľudí.

Na snímke je na stolíku milión eur, ktoré vtedajší premiér sľúbil za relevantné informácie k vyšetrovaniu závažného prípadu vraž
Na snímke je na stolíku milión eur, ktoré vtedajší premiér sľúbil za relevantné informácie k vyšetrovaniu závažného prípadu vraž Foto: TASR

Kvôli peniazom sú niektorí ľudia schopní urobiť naozaj čokoľvek. Aj sa priznať k dvojnásobnej vražde, ktorú nespáchali.

Tretieho marca večer zavolal na linku 158 muž z Prievidze, ktorý sa chcel priznať k vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, informuje pluska.sk. Podľa ich informácií sa policajtom zdalo, že volajúci zrejme nie je celkom triezvy, no prievidzská polícia sa musela prípadom zaoberať a závažnú informáciu preveriť.

K bydlisku volajúceho vyslali zásahovú jednotku, ktorá na mieste zistila, že muž je síce ochotný priznať sa ku skutku, ale len vtedy, ak na účet jeho rodiny pošle Robert Fico milión eur. Megaodmenu, ktorú vtedajší premiér verejne prisľúbil za informácie o dolapení vrahov mladých ľudí. „Pán bol úplne opitý. Nielen pod vplyvom alkoholu, ale asi aj nejakých rodinných problémov sa rozhodol situáciu riešiť týmto zvláštnym spôsobom," prezradil portálu policajný zdroj.

Polícia potvrdila, že takýto prípad zaznamenali. "Keďže súvisí s dvojnásobnou vraždou, ktorou sa zaoberá Národná kriminálna agentúra, všetky informácie sme odstúpili tam," informovala plusku hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Alena Antalová.

Prijali niekoľko desiatok oznámení od občanov

Dozorujúci prokurátor ešte v pondelok na tlačovej konferencii priblížil výsledky mesačnej práce tímu, ktorý vyšetruje vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Prokuratúra a polícia podľa neho prijala niekoľko desiatok oznámení od občanov. "Nie všetky boli seriózne, ale všetky sa preverujú s rovnakou pozornosťou," vyhlásil.

Čo mužovi hrozí?

„Mohli by sme sa baviť napríklad o krivej výpovedi, ale to len v prípade, že by išlo o svedka. Nemyslím si preto, že by nešťastník, ktorý sa kvôli miliónu eur dobrovoľne prizná ku skutku, ktorý nespáchal, mal mať z toho nejaké problémy,“ povedal pre plusku advokát Viliam Karas.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce