05. 04. 2018 16:54 , článok bol aktualizovaný 05. 04. 2018 19:30 | SLOVENSKO/mm, zg, TV Markíza

Na protestných zhromaždeniach po celom Slovensku sa opäť zišli desaťtisíce ľudí

Prišli aj rodičia zavraždeného Jána Kuciaka a matka Martiny Kušnírovej.

Protestné zhromaždenie Za slušné Slovensko na Námestí SNP v Bratislave.
Protestné zhromaždenie Za slušné Slovensko na Námestí SNP v Bratislave. Foto: TASR
Ľudia káčajú Štúrovou ulicou na Námestie SNP, kde bolo protestné zhromaždenie Za slušné Slovensko.
Richard Stanke a hereckí kolegovia na protestnom zhromaždení Za slušné Slovensko.
Protestné zhromaždenie Za slušné Slovensko na Námestí SNP v Bratislave.

Slováci opäť vyšli do ulíc. Organizátori iniciatívy Za slušné Slovensko znova organizovali protestné zhromaždenia, ktoré si naplánovali vo viac ako dvoch desiatkach miest.

Všetky sa začali o 17.00 h, najväčšie, bratislavské, sa uskutočnilo tradične na Námestí SNP. Tam žiadali najmä odchod policajného prezidenta Tibora Gašpara.

Ľudia v Banskej Bystrici chcú pokračovať, až kým politici nesplnia ich požiadavky. Protestovalo sa aj v metropole Šariša - Prešove. Stále totiž vychádzajú na povrch rôzne krivdy. Aj tam ľudia žiadali nezávislých vyšetrovateľov. Vo veľkom počte prišli ľudia na žilinské námestie.

 

Na námestí v Bratislave vystúpil aj herec Richard Stanke. "Na Petra Pellegriniho sa upierali a upierajú zraky celého Slovenska s očakávaním, že začne reálne pracovať na postupnej zmene Slovenska na slušnú krajinu a nebude čakať na úlohy a príkazy svojho predsedu. Ale ako opísať pocity z toho, čo nastalo? Stačilo pár hodín, vypočuť si konšpiračné hlúposti predsedu Smeru a bolo viac než jasné, že politický kurz tejto vlády sa nemení," vyhlásil na pódiu.

Na margo šéfky rezortu kultúry poznamenal, že tam bola "dosadená osoba", ktorá každým krokom dokazuje svoju nekompetentnosť. "Robert Fico sa nám ďalej smeje do tváre a riadi svojich poslušných lokajov," povedal.

 

Prítomným sa prihovorili aj Lukáš Latinák a Táňa Pauhofová. „Stojíme tu ako občania, stojíme tu ako rodičia, stojíme tu ako ľudia, ktorí nechcú mlčať, keď niekto siahne na ich hodnoty," povedal Latinák. Jeho kolegyňa vyhlásila: „Neprestaňme a spoločne ukážme, za aké Slovensko tu dnes stojíme!"

Protest na Námestí SNP


Pred zhromaždením sa o 16.30 h na Šafárikovom námestí zišli študenti, ktorí pochodovali, tak ako pred dvoma týždňami, na spomínané Námestie SNP. Tu sa pripojili k ostatným protestujúcim. 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce