06. 04. 2018 09:30 , článok bol aktualizovaný 06. 04. 2018 10:21 | BRATISLAVA/mm, TASR

Tibor Gašpar po protestoch: Odvolanie považujem za politickú požiadavku

Policajný prezident svoj odchod z funkcie zatiaľ nezvažuje.

Prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar.
Prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar. Foto: TASR

Tisíce ľudí v uliciach. Organizátori iniciatívy Za slušné Slovensko znova usporiadali protestné zhromaždenia vo viac ako dvoch desiatkach miest. Jednou z hlavných požiadaviek bolo odstúpenie policajného prezidenta. Tibor Gašpar svoj odchod z funkcie zatiaľ nezvažuje

„Odvolanie považujem za politickú požiadavku. Paradoxne tí, ktorí kričia o odpolitizovaní policajného zboru, dnes chcú, aby bol prezident policajného zboru politicky odvolaný," reagoval Tibor Gašpar na požiadavky organizátorov protestov v Rádiu Aktual.

Tibora Gašpara podľa jeho slov na odchod nevyzval ani minister vnútra Tomáš Drucker (nom. Smer-SD). "Z vlády ma nikto nepožiadal, aby som odstúpil. Rozhovory, ktoré s ministrom vnútra máme, sú o policajnom zbore. V dohľadnom čase rozhodne aj o mojej budúcnosti, aj o tom, ako bude pokračovať policajný zbor," vysvetlil Gašpar.

To, čo je pre neho dôležité a čo mu prekáža je, že sa napáda celý Policajný zbor.
Gašpar však nemá pocit, že by vo funkcii škodil. Poukázal tu na to, že na Slovensku sa stalo menej trestných činov, bolo menej mŕtvych na cestách.

Policajnému šéfovi sa zároveň nepozdáva, že po jeho odchode volá aj prezident SR Andrej Kiska. "Vidím tu konflikt záujmov. Vyjadroval sa o tom, že je NAKA zneužívaná vo vzťahu k jeho firme, ale NAKA tieto podozrenia nevyšetrovala do decembra minulého roku. Teraz ich vyšetruje," dodal.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce