Správy z vášho kraja:
11. 04. 2018 07:16 , článok bol aktualizovaný 11. 04. 2018 14:31 | RIMAVSKÁ SOBOTA/kacs

Meškanie do práce sa im stalo osudným. Zrážku vlaku a auta neprežil Milan (†30) a Brigita (†25)

Ďalší traja pasažieri vozidla sú zranení.

V Rimavskej Sobote sa zrazil vlak s osobným autom.
V Rimavskej Sobote sa zrazil vlak s osobným autom. Foto: HaZZ
V Rimavskej Sobote sa zrazil vlak s osobným autom.
Pri zrážke vlaku a auta v Rimavskej Sobote zahynuli dvaja ľudia.
V Rimavskej Sobote sa zrazil vlak s autom.

Pravdepodobne meškanie do práce a ranný zhon sa skončili veľkou tragédiou. V Rimavskej Sobote v časti Sabová sa v stredu ráno po 6.00 h zrazil na železničnom priecestí vlak s osobným autom. O život prišiel šofér Milan (†30) z obce Studená a Brigita (†25), ktorá sedela za vodičom.

Pri zrážke vlaku a auta v Rimavskej Sobote zahynuli dvaja ľudia.
Pri zrážke vlaku a auta v Rimavskej Sobote zahynuli dvaja ľudia. Foto: HaZZ
 

S ťažkými zraneniami skončila v nemocnici na ARO Margita z Hodejova (30). Zranili sa aj ďalšie dve ženy. Ester (46) z Blhoviec vyviazla s ľahšími poraneniami. Vodičovu manželku (26), ktorá sedela na sedadle spolujazdca, po ošetrení z nemocnice prepustili.

Posádka smerovala od Rimavských Janoviec do Rimavskej Soboty. "V čase, keď na priecestí z dôvodu prichádzajúceho vlaku svietilo červené výstražné svetlo, vodič Octávie nerešpektoval svetelnú a zvukovú signalizáciu, cez plnú čiaru obišiel dodávku a vošiel na železničné priecestie, kde došlo k zrážke vlakom, ktorý narazil do jeho ľavej prednej časti," uviedla policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

"Dvaja ľudia na mieste utrpeli zranenenia, nezlučiteľné so životom. Lekár musel konštatovať smrť," informovala tvnoviny.sk hovorkyňa Operačného strediska Zdravotnej záchrannej služby Alena Krčová.

"Vo vlaku sa v tom čase nachádzalo celkom šesť osôb, ktoré neutrpeli žiadne zranenia," informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a Záchranného zboru Zuzana Farkasová. Železničné priecestie na niekoľko hodín uzavreli.

Dopravná nehoda so smrteľnými následkami je v štádiu vyšetrovania.

Pozrite si zábery z miesta nešťastia:

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?