11. 04. 2018 12:08 , článok bol aktualizovaný 11. 04. 2018 13:40 | BRATISLAVA/TASR

Manželka ministra vnútra Tomáša Druckera skončí s podnikaním

Minister vysvetlil, že ukončením rodinných podnikateľských aktivít chce zastaviť neoprávnené spochybňovanie jeho osoby.

Minister vnútra Tomáš Drucker.
Minister vnútra Tomáš Drucker. Foto: TASR

Manželka ministra vnútra Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD) ukončí všetky svoje podnikateľské aktivity. Drucker to oznámil v stredu po zasadnutí vlády v reakcii na obvinenia predsedu hnutia OĽaNO Igora Matoviča ohľadom spornej kúpy pozemkov v okolí Trnavy.

Minister vysvetlil, že ukončením rodinných podnikateľských aktivít chce zastaviť neoprávnené spochybňovanie jeho osoby. „Vôbec nie je príjemné každú chvíľu byť spochybňovaný vytváraním nejakých fabulácií a vykonštruovaných vecí, ťažko sa z toho potom vyviňuje a obhajuje," ozrejmil.

Drucker vidí dve možnosti riešenia situácie: buď ostane pôsobiť vo verejnej funkcii, alebo sa bude venovať podnikateľskej činnosti. Osobne je mu bližšia druhá možnosť, napriek tomu ostáva v politike. „Priznám sa, mne je bližšie pôsobiť v podnikateľskej sfére, ale neutekám z boja a dokončím tie veci, ktoré sú pre mňa podstatné," zdôraznil.

Druckerova manželka preto ukončí podnikateľskú činnosť. Projekt v Špačinciach je podľa ministra „v zásade usporiadaný", ostatné aktivity sa dajú z hľadiska rozvojových etáp pomerne rýchlo ukončiť. „Myslím si, že by v tom nemusel byť problém," uviedol minister, ktorý podľa jeho slov túto vec s manželkou prediskutoval a ona súhlasila. Ukončiť podnikanie bude podľa ministra možné do jedného až troch mesiacov.

Matovič chce odstúpenie Druckera

"Minister Drucker evidentne nepochopil vážnosť situácie. Včera tvrdil, že on urobil rozhodnutie za firmu Logaro, s.r.o., on prijíma moju ponuku na odkúpenie pozemkov a on rozhodne o použití zisku. Tým sa verejne priznal, že nie Lucia Druckerová stojí za zázračným "podnikaním" tejto firmy, ale samotný minister," povedal v reakcii líder OĽaNO Igor Matovič.

Zároveň dodal, že na vyvodenie zodpovednosti preto určite nestačí ukončenie činnosti bieleho koňa pána ministra, ale odstúpenie ministra vnútra z jeho funkcie. V prípade, ak tak sám neurobí, bude iniciovať zvolanie mimoriadnej schôdze na odvolanie ministra.

Spor o pozemky pri Trnave

Matovič ešte v pondelok (9.4.) vyhlásil, že Drucker a jeho manželka získali pozemky pri Trnave a v samotnom meste za desatinu ich trhovej hodnoty. Ušetriť tak mali až 1,38 milióna eur, ktoré tak skončili v ich peňaženke. Druckera vyzval, aby zverejnil všetky dokumenty k tomu, ako pozemky nadobudol. Podľa Matoviča Drucker najskôr ako šéf Slovenskej pošty podpísal s firmou Rempo viaceré dodávateľské zmluvy. Neskôr mala jeho manželka získať od spoločnosti s rovnakými majiteľmi, ako má Rempo, pozemky pod cenu v Špačinciach a v Trnave.

Drucker Matovičove tvrdenia rezolútne odmietol a označil ich za vykonštruované obvinenia. Vyhlásil tiež, že podnikanie jeho ženy je postavené rýdzo na trhových princípoch. Drucker zároveň uistil, že jej podnikanie nie je v žiadnom prípade nijako spojiteľné s jeho pôsobením v akejkoľvek verejnej funkcii.

Ohradila sa aj firma Rempo. Matovičove slová označili majitelia a konatelia Klára Dvorecká a Stanislav Baláž za 'vyfabulované konštrukcie'. "Rempo je renomovaná, fungujúca spoločnosť pôsobiaca na trhu desiatky rokov a voči vyfabulovaným konštrukciám a prepojeniam pána Igora Matoviča, ktoré prezentoval na tlačovej konferencii, sa spoločnosť ostro ohradzuje a podnikne všetky právne kroky v danej veci," uviedli.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce