Správy z vášho kraja:
14. 04. 2018 19:30 | MARKUŠOVCE/TV Markíza

V Markušovciach sa napätie stupňuje, Rómovia protestovali pred úradom

Žiadajú vodu, kanalizáciu, prácu, ale hlavne rovnaké zaobchádzanie. Všetko, čo im chýba, vraj zapríčinili obecní poslanci.

Protest v Markušovciach.
Protest v Markušovciach. Foto: TV Markíza

Poslanci držia starostu v šachu. Neschvaľujú mu návrhy a projekty na rozvoj obce. To tvrdí starosta a časť obyvateľov obce. Poslanci a ich sympatizanti hovoria opak, starosta viac hovorí ako robí. V Markušovciach pri Spišskej Novej Vsi sa napätie stupňuje.

 

Rómovia z Markušoviec sa rozhodli protestovať proti rozhodnutiam poslancov. Žiadajú vodu, kanalizáciu, prácu, ale hlavne rovnaké zaobchádzanie. Všetko, čo im chýba, vraj zapríčinili obecní poslanci.

Ako náhle sa objaví projekt, v ktorom je spoluúčasť obce, je koniec.

„Nezastanem sa poslancov, lebo ustavične proti mne bojujú, komplikujú mi život," sťažuje sa starosta Marek Virág.

„Teším sa, že občania konečne vyšli do ulíc, aby sa dokončili a spravili veci, ktoré sme my poslanci schválili," vyhlásil miestny poslanec Peter Fulla.

„Všetky projekty sme podporili, čiže nie je pravda, žeby sme nesúhlasili s tými vecami," dodáva poslankyňa Alžbeta Franková.

Podľa poslancov sa projekty v obci nerealizujú pre neschopnosti starostu.

„Sú niektoré veci schválené v rozpočte už niekoľko rokov a starosta nekoná," tvrdí Franková

„Starosta je výkonný orgán, ktorý by mal robiť a nie rozprávať, že chce robiť," pridáva sa Fulla.

Za všetky aspoň dva príklady

Škôlka v osade. Poslanci projekt výstavby kontajnerovej škôlky schválili už pred troma rokmi. Starosta ho zatiaľ nedokázal posunúť do fázy realizácie.

Občianske hliadky. Obci na ich zriadenie ministerstvo vnútra schválilo asi 200-tisíc eur. Poslanci projekt nepodporili a obec tak peniaze nedostala. Namiesto spoločnej práce pre obec padajú trestné oznámenia. Poslanci na starostu a starosta na poslancov. Patovú situáciu asi vyriešia až jesenné komunálne voľby.


VIAC Z Domáce

Už ste čítali?