Správy z vášho kraja:
15. 04. 2018 20:10 | ŠALA/TV Markíza

Zbitý hasič mohol päť rokov jesť len mixovanú stravu. Dnes sa mu splnil sen

Po brutálnom útoku je odkázaný na celodennú opateru rodičov.

Daniel Vyslúžil.
Daniel Vyslúžil. Foto: TV Markíza

Pred piatimi rokmi sa stal obeťou brutálneho útoku. Odvtedy sám existovať nemôže a potrebuje 24-hodinovú opateru. Starajú sa o neho rodičia, aj keď sami nevládzu.

Profesionálnemu hasičovi lekári veľa šancí nedávali, no dnes opäť chodí a rozpráva. Po rokoch trápenia si konečne splnil to, o čom doteraz iba sníval.

Daniela Vyslúžila (39) sme zastihli v nedeľu (15. 4.) doobeda na záhrade v Šali s rodičmi. Len čo sme prišli sa nám pochválil s novinou, z ktorej sa veľmi teší. Má nove zuby a s hrdosťou sa s nimi na všetkých usmieva.

Päť rokov bol bez chrupu, o ktorý prišiel po útoku. Jedol iba mixovanú stravu. Odkedy má nové zuby, jedol by vraj najradšej iba rezne. Reportér Roman Ruttkay mu jeden priniesol. „To mi chýbalo", povedal Daniel.

Podľa Danielovho otca je z neho celkom iný človek, ináč rozpráva a je mu všetko rozumieť a cíti sa dobre.

Daniela podľa obžaloby bezdôvodne napadol na terase v jednom z barov 34-ročný Roman Kromel. Udrel ho do hlavy tak, že padol na zem. S rozbitou hlavou ho previezli do nemocnice.

Museli ho operovať a bol tri mesiace v kóme. Za brutálnu bitku dostal Kromel tri roky. Voči rozsudku sa odvolal. Samotný Daniel to považuje za výsmech. „Za mňa by mal dostať minimálne desať-pätnásť rokov a nie tri," povedal nám napadnutý hasič.

Útočníka väzobne stíhajú za drogy a na krku má aj napadnutie policajta. Daniel po bitke nevedel chodiť ani rozprávať. Vďaka lekárom a finančnej pomoci od ľudí, ktorým jeho príbeh nebol ľahostajný, mohol absolvovať nie lacné rehabilitácie.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?