Správy z vášho kraja:
16. 04. 2018 11:53 | BUDAPEŠŤ/kacs

Eva Rezešová môže odpočítavať dni. Už čoskoro by mohla byť na slobode

Za svoje dobré správanie by ju po šiestich rokoch mohli podmienečne prepustiť.

varh.jpg
varh.jpg Foto: TASR

Dcéra zosnulého košického magnáta Eva Rezešová (41), ktorá si pre smrteľnú nehodu, odpykáva deväťročný trest v budapeštianskom väzení, sa v lete zrejme dostane na slobodu. Rezešová by mohla byť podmienečne prepustená po šiestich rokoch za svoje dobré správanie, informuje o tom maďarský denník Blikk.

Brány väznice by mohla opustiť tento rok v auguste. Najneskôr tri mesiace pred týmto termínom musí podať na súd žiadosť o predčasné prepustenie. "Súd pri svojom rozhodovaní preverí správanie Rezešovej vo väzení. Rodina verí v pozitívne rozhodnutie, " napísal Blikk.

Denník pripomína, že milionárka sa v budapeštianskom väzení správala príkladne, dodržiavala všetky pravidlá. V krajčírskej dielni odvádzala dobrú prácu, so spoluväzenkyňami vychádzala dobre a naučila sa aj maďarsky. Za dobré správanie dostala tiež niekoľko vychádzok, ktoré využila na stretnutie s rodinou v Budapešti.

Rezešová 21. augusta 2012 na diaľnici M3 na 44. kilometri v smere na Budapešť zozadu narazila do fiata, ktorý po následnom náraze do zvodidiel začal horieť. Tri osoby v aute zhoreli. Jednej žene sa podarilo z horiaceho vozidla vyliezť, avšak dva dni po nehode ťažkým zraneniam podľahla v budapeštianskej nemocnici. Slovenke po tragickej havárii namerali v krvi 1,5 promile alkoholu. Na jeseň roku 2014 ju druhostupňový súd odsúdil na deväť rokov basy.

Eva Rezešová je dcéra zosnulého magnáta Alexandra Rezeša. Rodinný klan Rezešovcov bol dlhé roky pod drobnohľadom médií i verejnosti. Po smrti otca Alexandra v roku 2002 sa však postupne pred svetom uzavreli. Kedysi to bola jedna z najbohatších slovenských rodín, teraz sa spamätávajú z vlastných osobných tragédií.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?