Správy z vášho kraja:
16. 04. 2018 19:30 | BRATISLAVA/TV Markíza

Muž označovaný za mafiána prehovoril! Zúbek poprel vyhrážky pôvodnému majiteľovi Fatimy

Kedysi spolu pózovali na fotografii ako priatelia.

Rudolf Zúbek
Rudolf Zúbek Foto: TV Markíza

Muž označovaný za mafiána prehovoril. Rudolf Zúbek sa tak rozhodol po tom, čo ho pôvodný majiteľ neslávne známeho podniku v Trenčíne obvinil z vyhrážania. Ondrejovi Janíčkovi mal posielať nebezpečné odkazy. Zúbek pre Markízu potvrdil, že bol v tejto veci už vypovedať. No Janíčkove obvinenia odmieta.

 

Kedysi spolu pózovali na fotografii ako priatelia. To bolo v roku 2000, pri otvorení baru Fatima v Trenčíne, ktorý ešte vtedy patril Ondrejovi Janíčkovi a Jozefovi Strelčíkovi. Neskôr sa ich vzťahy naštrbili.

Všetkých obvinili z vydierania iného podnikateľa a posadili do väzby. Odsúdila ich vtedajšia sudkyňa Monika Jankovská. Po tom, čo sa objavila nahrávka Michala Vidu v médiách, kde rozprával o násilnom prebratí ich podniku, Ondrej Janíček tvrdí, že opakovane čelí vyhrážkam. Podľa neho je za tým práve Rudolf Zúbek.

„Ohlásili mi, že sa môžem stať obeťou násilnej trestnej činnosti a ma aj vydiera dotyčná osoba a zastrašuje, aby som niečo nepovedal, aby som bol ticho a som dostal list, že smrť. V minulosti som sa obával jedného človeka a to bol Rudolf Zúbek," povedal pôvodný majiteľ podniku Fatima Ondrej Janíček.

Na prokuratúre podal trestné oznámenie. Tvrdí, že Zúbek sa mu nevyhrážal osobne. „Bolo to prostredníctvom jedného človeka, ktorý mi to prišiel oznámiť, že si mám dávať pozor, že ma zdiskredituje, že bude útočiť na mňa, na moju rodinu, v prípade, keď neprestanem jeho meno spomínať, lebo že on chce mať pokoj," pokračoval Janíček.

Rudolf Zúbek sa s nami stretol a odpovedal na otázky, ale pod podmienkou, že neukáže tvár, hoci jeho podobizeň verejnosť pozná z pojednávaní. Bol viackrát odsúdený, okrem iného aj za vraždu. Niekoľko mesiacov je na slobode. Tvrdí, že sa s Ondrejom Janíčkom pozná roky. Za vyhrážkami vraj nestojí.

„Vy ste naozaj za ním niekoho poslali?"

„Vôbec nie. Áno, je pravda, že som sa stretol s tým dotyčným pánom, ktorý za ním bol a poprosil som ho, že ak sa náhodou stretne s pánom Janíčkom, nech mu povie, aby ma nebral do huby, to je pravda, to som mu odkázal, ale nič viac," povedal Zúbek.

„Vedel som, že zavraždil nejakého podnikateľa a bál som sa vždy, že budem zakopaný aj ja, takisto aj môj spoločník, dlhodobo bol kľud a teraz sa ohlásil, ma upozornil, že nonono, je to spojené s prípadom celým a pani Jankovskou, už vtedy bol násilník a bos podsvetia, takže neviem čo sa deje," povedal Janíček.

„Čiže odmietate, že by ste sa mu nejakým spôsobom vyhrážali, vydierali?"

„Absolútne. Práve naopak, ja som to chcel nejakým spôsobom dať do takej polohy, aby sa nevyťahovali staré hriechy," povedal Janíček.

Rudolf Zúbek tvrdí, že vie o čo Ondrejovi Janíčkovi ide. Tretíkrát sa totiž pokúša o obnovu konania v prípade, keď spolu sedeli za vydieranie iného podnikateľa. Janíček chce očistiť svoje meno a stále tvrdí, že bol odsúdený neprávom. Podľa neho bos Peter Čongrády ho takto chcel pripraviť o podnik Fatima.

„Z toho mi vyplýva len jedno, pán Janíček sa snaží získať niečo o čo prišiel, všemožnými spôsobmi. Ja môžem povedať len toľko, že som bol jediný kľúč k tomu, aby sa obnovilo to konanie. Pokiaľ by ma obvinili, že som ho znova vydieral, mám za to, že by to mohlo evokovať, že aj vtedy som ho vydieral, že to urobil takýmto spôsobom, ma to veľmi mrzí, pretože my sme boli naozaj veľmi dobrí kamaráti, ja som mu nikdy nechcel ublížiť," povedal Zúbek.

Policajti podozrenia z vydierania vyšetrujú. Vypočuli Janíčka, Zúbeka aj muža, ktorý mal vraj odkaz sprostredkovať. „Bližšie informácie k uvedenej veci momentálne nemôžeme poskytnúť, nakoľko by to mohlo ohroziť resp. zmariť alebo podstatne sťažiť dosiahnutie účelu trestného konania," uviedla hovorkyňa KR PZ Trenčín Elena Antalová

Rudolf Zúbek aj napriek obvineniam na Ondreja Janíčka neplánuje za jeho slová podať trestné oznámenie.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce