Správy z vášho kraja:
17. 04. 2018 13:49 , článok bol aktualizovaný 18. 04. 2018 10:00 | BRATISLAVA/kacs

Polícia chce požiadať o pomoc v prípade vraždy novinára Kuciaka. Ukáže prvé zábery podozrivých?

S prosbou o pomoc sa zrejme čoskoro obrátia na verejnosť.

Dom zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.
Dom zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Foto: TASR

Policajti sa zrejme už čoskoro opäť obrátia s prosbou o pomoc pri objasňovaní vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice na verejnosť. Vyhlásil to dnes policajný šéf Tibor Gašpar s tým, že bližšie podrobnosti neuviedol.

Podľa informácií TV Markíza polícia zrejme v najbližších dňoch ukáže fotografie, alebo identikit podozrivých. Už viackrát sme informovali, že polícia disponuje dôkazmi z miesta činu. Hovorí sa o identikite podozrivej osoby, záberoch z poľovníckych fotopascí alebo záberoch z bezpečnostných kamier v obci. Polícia dúfa, že široká verejnosť podozrivé osoby z fotografií identifikuje.

O vyjadrenie sme požiadali aj Úrad špeciálnej prokuratúry.

"Chceme zdôrazniť, že vyšetrovatelia PZ vo veci priebežne nepretržite konajú a vykonávajú procesné úkony za účelom odhalenia a potrestania páchateľa/páchateľov tohto trestného činu. Zo zrejmých dôvodov nie je možné procesné úkony v súčasnosti špecifikovať. Ďalšie informácie budú poskytnuté médiám v možnom rozsahu, ktorý neohrozí ďalší stav prípravného konania a konania na súde, hneď ako to procesná situácia dovolí," informovala nás Jana Tökölyová, hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry.

Gašpar dnes taktiež Informoval, že na prípade vraždy novinára a jeho snúbenice pracuje stále enormné množstvo policajtov. "Či sme sa niekde posunuli, nemám do takej miery informácie, aby som to mohol takto verejne skonštatovať," dodal Gašpar.

Ďalej sa prípadu brutálnej vraždy, ktorá otriasla Slovenskom, vyjadrovať nechcel. "Snažím sa byť mimo toho, pretože jedna z tých požiadaviek je stále nezávislé vyšetrovanie. No tak je objektívne, je nezávislé, je pod dozorom prokurátora a policajný prezident do toho nevstupuje vôbec," dodal Gašpar.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?