Správy z vášho kraja:
18. 04. 2018 10:07 , článok bol aktualizovaný 18. 04. 2018 17:27 | PREŠOV/tvnoviny.sk

Ľudí lákali na obrovské zúročenie vkladov: Na toto sa nechytajú ani podvodné nebankovky

K manželom dnes nabehli policajti, ktorí urobili veľkú raziu.

Údajnú podvodníčku dnes ráno zadržala polícia.
Údajnú podvodníčku dnes ráno zadržala polícia. Foto: TV Markíza

Vložíte 100-tisíc eur a vrátia vám rovný milión. Na takéto maxizúročenie vkladov nelákali ani podvodné nebankovky. No manželom z východného Slovenska na ich rozprávkové úroky mnohí naleteli. Peniaze vraj mali zarobiť na europrojektoch.

Policajná razia v pokojnej dedinke Nemcovce pri Prešove ráno všetkých prekvapila. Dom v ktorom býva rodina s tromi deťmi prehľadávali kriminalisti.

Policajti oddelenia ekonomickej kriminality prešovského krajského riaditeľstva povynášali z domu zaistené veci a potom sa presunuli do neďalekých Kapušian, kde si manželia dokončujú novostavbu veľkého rodinného domu.

Policajti zadržali len 31-ročnú Annu, jej manžel je momentálne v zahraničí. Dva roky údajne lákali ľudí na fiktívne europrojekty.

Trestné oznámenie podali poškodení, ktorí im postupne vyplatili viac než 500-tisíc eur. Žiadnych provízii z projektov sa ale nedočkali. Ako prvý políciu upozornil bratranec pani Anny. „Keďže som jej naplno veril, tak som šiel do toho a stiahol som aj ďalších ľudí, ktorých som poškodil," povedal poškodený.

Aby to všetko vyzeralo dôveryhodne, podozrivá žena podľa našich informácii ľuďom posielal falošné maily pod hlavičkou guvernéra Národnej banky Slovenska. „Vzhľadom na prebiehajúce procesné úkony momentálne bližšie informácie k prípadu nie je vhodné zverejniť," povedala krajská policajná hovorkyňa v Prešove Jana Migaľová.

Oklamaných môže byť viac než 20 ľudí. Niektorí im s vidinou zbohatnutia neváhali zveriť aj 80-tisíc eur. Sľúbili im za to až neuveriteľné tisíc percentné zúročenie vkladov.

Oklamaným nie len že nezačali vyplácať úroky, ale neboli schopní ani vrátiť vklady. Až potom zistili že sa stali obeťami podvodu.

Ak im na súde vinu preukážu za podvod im v prípade spôsobenej škody veľkého rozsahu hrozí až 15 ročné väzenie.

Viac nájdete v reportáži Martina Jedináka

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?