Správy z vášho kraja:
19. 04. 2018 19:00 | PRIEVIDZA/TV Markíza

Zábery, z ktorých zviera srdce: Starý otec sa počas prechádzky s vnukom poriadne opil

Všetko zachytila bezpečnostná kamera.

Opitý dedo spadol so svojím vnukom
Opitý dedo spadol so svojím vnukom Foto: TV Markíza

Starý otec sa vybral na prechádzku so svojím vnukom. Nad tým, čo vyvádzal na námestí, sa rozum zastavuje. Stihol sa totiž poriadne opiť a zhrození boli aj mestskí policajti.

Začalo sa to telefonátom na mestskú políciu. Ľudia si všimli muža s dieťaťom v náručí. Bolo jasné, že je opitý. Nevedel stáť na nohách.

 

„Starý otec mal vnuka zvereného na nejaký čas od matky, s ním išiel von. Dieťa si prevzal v triezvom stave a počas tej vychádzky sa uviedol do takého stavu, že nebolo vhodné, aby na neho dával pozor alebo s tým dieťaťom bol," povedal mestský policajt v Prievidzi Vít Zajac.

Na záberoch je vidieť, že ľudia sa snažia 3-ročného chlapca chrániť. Jeho starý otec ho ale stále chcel mať na rukách.

„K takým výraznejším poruchám správania dochádza pri tých stredne ťažkých stupňoch opitosti to je 1,5 až 2 promile. Človek sa stáva nekritický, nedbá na okolie, ma závraty, tacká ho," vysvetlila psychiatrička Darina Hrabovská.

Tak to bolo aj v tomto prípade. A čo je najhoršie, muž spadol a to aj s dieťaťom v náručí. „Ťažko sa na tieto zábery pozerá. Je to smutné, že si dospelý človek nevie uvedomiť mieru zodpovednosti za dieťa," povedal mestský policajt Vít Zajac.

Starý otec to naozaj nezvládal. Zakročiť museli mestskí policajti. Svoje pocity nám opísal aj policajt, ktorý bol v teréne. Ako sám povedal niečo podobné ešte nezažil. „Bolo to dosť také kruté," povedal mestský policajt Pavol Šmelko.

Podľa slov policajta, ale aj podľa záberov bolo jasné, že chlapec sa pri starom otcovi necítil dobre. „Od neho utekal preč, bál sa, plakal, kričal, že on nechce ísť s dedkom," opísal situáciu mestský policajt Pavol Šmelko.

Pýtali sme sa psychiatričky, či si trojročné dieťa takúto skúsenosť zapamätá. „Zážitky, ktoré ho silno ovplyvnia si pamätá. Bohužiaľ aj také, ktoré sú spojené so strachom alebo s niečím, čo to dieťa nechce," vysvetlila psychiatrička Darina Hrabovská.

„Tento prípad bol oznámený príslušným orgánom," dodal mestský policajt Vít Zajac. Pre dieťa si priamo na námestie nakoniec prišla mama.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?