21. 04. 2018 07:50 | BRATISLAVA/TASR

Bratislava cez víkend otvorí aj miesta, ktoré sú po celý rok zatvorené. Tu sú podrobnosti

Bezplatné vstupy bude mať verejnosť do viacerých mestských múzeí a galérií, ale aj do ZOO.

Ilustarčné foto.
Ilustarčné foto. Foto: FOTO TASR - Martin Baumann

Otvorené historické miesta, mestské múzeá, kultúrne, spoločenské i športové areály. To všetko budú mať k dispozícii obyvatelia i návštevníci hlavného mesta počas tohto víkendu. Konať sa totiž budú Bratislavské mestské dni, ktoré každoročne prilákajú tisíce ľudí. Mesto i jeho organizácie si pre ľudí pripravili v sobotu i nedeľu (22.4.) zhruba sto podujatí.

Hlavný program sa začne v sobotu o 10.00 h pri Michalskej bráne tradične odomknutím mestských brán. "Potom budem vítať Bratislavčanov osobne v Primaciálnom paláci. Otvorené dvere budú aj v mestských múzeách, galériách, zoo a ďalších mestských organizáciách," priblížil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Tohtoročnými novinkami podujatia sú mestské trhy na Primaciálnom námestí či program pre deti na Tyršovom nábreží. Bezplatné vstupy bude mať verejnosť do viacerých mestských múzeí a galérií. Lákadlom je aj tento rok bratislavská zoo. V sobotu sa môžu ľudia tešiť na vyhliadkové plavby loďou po Dunaji. Aj tento rok bude výnimočne sprístupnená kostnica pod kaplnkou sv. Jakuba na Námestí SNP, ako aj ostrov Sihoť s komentovanou prehliadkou. 

Kompletný program nájdete TU

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?