Správy z vášho kraja:
22. 04. 2018 19:02 |

Opitý Prešovčan ušiel z miesta nehody. To, čo potom stváral na pumpe, sa mu stalo osudným

Na mol opitého vodiča policajti odviedli na lekárske vyšetrenie.

Do reči mu veľmi nebolo.
Do reči mu veľmi nebolo. Foto: TV Markíza

Z miesta nehody ušiel s rozbitým autom a na preseknutých pneumatikách. Akoby sa ani nič nestalo, dofúkať si ich prišiel na benzínovú pumpu. 22-ročný Prešovčan pritom zrejme veľmi nerozmýšľal. Za volant si sadol poriadne potužený alkoholom.

Na mol opitého vodiča policajti odviedli na lekárske vyšetrenie.

Odtiaľ poputuje minimálne na dva dni do cely policajného zaistenia.

Šťastím je, že svojou riskantou jazdou večer nikomu neublížil. Pred kruhovým objazdom ale nevybral zákrutu, skosil dopravnú značku a z miesta nehody ušiel. Na obrubníku si pritom presekol obidve gumy na pravej strane. S rozbitým autom sa pomaly dotrmácal na neďalekú benzínovú pumpu.

Opitý vodič sa snažil prázdne pneumatiky asi 10 minút fúkať, no zbytočne. Jeho podozrivé správanie si hneď všimla obsluha z benzínky

Zavolali preto policajtov. Muž si medzitým sadol za volant a odišiel. No rozbité rachotiace auto bez zapnutých svetiel si za benzínkou všimla aj okoloidúca hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky.

Vodič sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom a nameranou hodnotou 2 promile.

Za ohrozenie pod vplyvom návykovej látky mu hrozí ročné väzenie. Presne na 12 mesiacov len nedávno sudca poslal za mreže nepoučiteľného 55-ročného Prešovčana, ktorý dvakrát po sebe za volantom nafúkal 3 a pol promile.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?