24. 04. 2018 11:13 | BRATISLAVA/Aktuality

Minister financií býva vo vile známeho bratislavského podnikateľa

Aktuality.sk upozornili na konflikt záujmov, keďže podnikateľ mal v minulosti zákazky na ministerstve financií.

Peter Kažimír.
Peter Kažimír. Foto: TASR

Minister financií a podpredseda Smeru-SD Peter Kažimír už pár rokov býva vo vile pri bratislavskom Slavíne. Nasťahoval sa tam spolu s rodinou brata svojej partnerky. Nehnuteľnosť v hodnote niekoľkých miliónov eur ale nevlastní. Kažimír je podľa portálu Aktuality.sk podnájomnikom firmy známeho veľkopodnikateľa Ladislava Reháka, ktorý je akcionárom operátora Orange a má množstvo ďalších biznisov.

K nájmu sa Kažimír nepriznal sám, potvrdil ho až potom, ako ho odfotili novinári z Plus jeden deň. Aktuality upozornili na to, že Kažimír je kritický voči kauze Bašternák, sám sa však mohol nachádzať v konflikte záujmov.

Podnikateľ mal zákazky na ministerstve financií

Podnikateľ Ladislav Rehák, ktorého firma vilu vlastní, mal v minulosti s ministerstvom financií rámcovú zmluvu na nákup áut pre celú štátnu správu. S rezortom ju uzavrela ďalšia Rehákova firma Danubiaservice v roku 2008, keď tam Kažimír pôsobil ako štátny tajomník. Platiť mala do konca roku 2011.

Firmu Danubiaservice vlastnia traja podnikatelia: Ladislav Rehák, Peter Lukeš a Michal Lazar. Prvý z akcionárov prenajíma Kažimírovi dom. Peter Lukeš bol až do februára 2017 obchodným partnerom ministra Kažimíra vo firme Parta-gas.

Michal Lazar vystupoval vo firme Columbex, známej z nástenkového tendra na ministerstve pôdohospodárstva. Po odchode Kažimíra z firmy Parta-gas vstúpil práve Michal Lazar do jej orgánov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce