Správy z vášho kraja:
25. 04. 2018 07:45 , článok bol aktualizovaný 25. 04. 2018 16:39 | GALANTA/TV Markíza

Tragické ráno v Galante. Policajné auto sa zrazilo s autobusom, policajt (†31) neprežil

Druhý policajt je po operácii.

Tragická nehoda v Galante.
Tragická nehoda v Galante. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Na západnom Slovensku zomrel policajt v službe Miroslav (†31) zo Žiaru nad Hronom, druhý (30) ťažko zranený bojuje o život v nemocnici.

Takáto je bilancia hrozivej dopravnej nehody v Galante. Policajné auto sa tam v obrovskej rýchlosti zrazilo s autobusom. Z vozidla ministerstva vnútra zostal totálny vrak.

Päť minút po pol šiestej ráno. Čas, kedy policajné auto narazilo do autobusu na obchvate Galanty smerom na Šaľu. O päť minút neskôr operačné stredisko záchrannej služby už dostáva informáciu, aby na miesto vyslalo záchranku.

Tragická nehoda v Galante.
Tragická nehoda v Galante. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
 

Obrovský náraz údajne oboch policajtov vymrštil z auta. 31- ročný nadstrážmajster Miroslav, ktorý sedel vedľa vodiča zrážku neprežil. Jeho o rok mladšieho kolegu Slavomíra ratovali záchranári. Svedkami nehody ako i dramatickej záchrany bola ďalšia posádka, ktorá išla tesne za nimi.

„Záchranári sa na mieste nehody pokúšali oživiť jedného z jej účastníkov niekoľko desiatok minút a to sa im napokon aj úspešne podarilo. Pacienta napokon v umelom spánku a v kritickom stave previezli do galantskej nemocnice," povedal nám z operačného strediska.

„Utrpel viacnásobné poranenia horných a dolných končatín hrudníka a dutiny brušnej," opísali zranenie v galantskej nemocnici.

Muža museli ihneď operovať. Jeho zdravotný stav je kritický. Podľa našich informácii nehoda sa stala tak, že policajt , ktorý auto šoféroval, prešiel na obchvate z nezistených príčin do protismeru a čelne sa zrazil s autobusom. Z policajného vozidla po zrážke vyletel motor do vzdialenosti niekoľkých metrov.

Tragická nehoda v Galante.
Tragická nehoda v Galante. Foto: TV Markíza
 

Nehoda sa stala len pár minút potom ako policajti nastúpili do služby. Podľa našich informácii pri jazde nepoužívali majáky.

Trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová ozrejmila, že v čase nehody sa v autobuse nachádzal len vodič, ktorého po nešťastí jednorázovo ošetrili.

Úsek ohradili policajnými autami a páskami. Na mieste sú aj dopravní znalci. Tragickú nehodu, vyšetruje inšpekcia ministerstva vnútra.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?