Správy z vášho kraja:
25. 04. 2018 11:02 , článok bol aktualizovaný 25. 04. 2018 19:25 | BRATISLAVA/zg

V piatok sa chystá protest, tentoraz za predčasné voľby

Chcú zbierať aj podpisy pod petíciu za referendum.

Protestné zhromaždenie Za slušné Slovensko v Bratislave.
Protestné zhromaždenie Za slušné Slovensko v Bratislave. Foto: TASR

V piatok 27. apríla by sa mal v Bratislave konať ďalší protest. Tentoraz na podporu konania predčasných volieb.

Ako informujú na sociálnej sieti organizátori Protestu za #PredcasneVolby, na spomínaný termín majú ohlásené zhromaždenie na Námestí SNP a priestor chcú ponúknuť aj organizátorom predošlých protestov Za slušné Slovensko. Dôvodom je, že podľa nich pokojné protesty nesmú prestať.

"Spojiť sa má zmysel. Novinári odhaľujú kauzy politikov, študenti organizujú pochody a diskusie, herci sú rovnako na našej strane a hlavne, ľudia z celého Slovenska chcú protesty. Musíme držať spolu. Inak sa nám zmena nepodarí. Ak ste rovnakého názoru ako my z občianskych iniciatív Hnevám sa, V teniskách, TERAZ a Za Slovensko, pridajte sa do tejto udalosti a zdieľajte ju prosím.  Vidíme sa v piatok, 27.4.2018 o 17.00 na Námestí SNP v Bratislave," napísali na sociálnej sieti.

Na proteste chcú okrem iného zbierať podpisy pod petíciu za referendum o predčasných voľbách a vyzvať verejnosť na aktívnu pomoci pri ich zbere. Doteraz len prácou dobrovoľníkov vyzbierali už 80-tisíc podpisov po celom Slovensku. "Veríme, že takto vieme skrátiť funkčné obdobie vlády „Fico IV,“ tvrdia.

Vyzývajú tiež regionálne občianske iniciatívy aby sa pripojili k protestom „Za predčasné voľby“ a pomohli so zberom podpisov pod petíciu.

#PredcasneVolby je skupina občianskych iniciatív, ktorá sa zhodla na potrebe predčasných volieb. "Nestojí za nami žiadna politická strana, tajomný sponzor, ani temné sily zo zahraničia.," píšu na facebooku.

Myšlienku predčasných volieb podporili Herec Marek Majeský a režisér Nikita Slovák, herec Maroš Kramár a každý deň sa pridávajú ďalšie občianske iniciatívy a podporovatelia. Píšu na sociálnej sieti.

Nositeľom myšlienky a hlavným organizátorom je iniciatíva #hnevamsa, ktorú vedú Matej Hložník a Ján Jenčo.

Na predčasné voľby vidia tri dôvody. A to obnovu legitimity vlády, systémové zmeny a silu občanov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?