Správy z vášho kraja:
26. 04. 2018 17:40 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Na vnútre skartovali zmluvu, ktorú vyšetroval Špirko, teraz sa našla kópia

Denisa Saková je podľa zmluvy aj kontaktnou osobou projektu.

Robert Kaliňák.
Robert Kaliňák. Foto: TASR

Zmluvu na ministerstve vnútra k tendru za 15 miliónov skartovali a tento krok nevedeli vysvetliť. Tender vyšetroval špeciálny prokurátor Vasiľ Špirko. Písali o tom aktuality.sk. Po zverejnení článku však kópiu zmluvy našli. Píše portál najnovšie.

Rezort vnútra ju portálu poskytlo krátko po tom, ako rezort prevzala nová ministerka Denisa Saková, ktorá je podľa zmluvy aj kontaktnou osobou projektu. 

Zmluva k tendru na ministerstve, v súvislosti s ktorým vzniesol vážne obvinenia voči exministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi a exministrovi financií Jánovi Počiatkovi prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľ Špirko po šiestich rokoch skončila v skartovačke.

Po nástupe novej ministerky kópiu zmluvu našli v archíve jednej svojej sekcie. Svoj zázračný objav už skartovanej zmluvy zdôvodnilo ministerstvo takto:

„Z každej zmluvy, ktorá sa v tom čase uzatvárala, sa robili dve kópie. Dve z nich má dodávateľ a dve boli na MV SR. V prílohe tohto e-mailu posielame druhú kópiu zmluvy so spoločnosťou Tempest, ktorú má k dispozícii Sekcia informatiky Ministerstva vnútra SR."

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?