Správy z vášho kraja:
26. 04. 2018 22:00 | BRATISLAVA/TASR

Grófka Zemplína Ľubica Rošková v Smere-SD končí. Pozastavili jej členstvo

Na sneme strany tiež ustanovili nových členov predsedníctva.

Ľubica Rošková (archívna snímka)
Ľubica Rošková (archívna snímka) Foto: TASR/Martin Baumann

Medzi predsedom vlády SR Petrom Pellegrinim a predsedom Smeru-SD Robertom Ficom je absolútna vzájomná dôvera. Vyhlásil to Fico po skončení pracovného snemu v Častej - Papierničke.

"Za ten ťažký mesiac, ktorým sme prešli, nedošlo k žiadnym trecím plochám. Je jasná dohoda, že musí chodiť predseda vlády na koaličné rady. Musí byť súčasťou vážnych rozhodnutí, ktoré na politickej úrovni prijmeme. Ja vidím v dvojičke Fico - Pellegrini alebo Pellegrini - Fico obrovský potenciál," povedal šéf sociálnych demokratov.

Predsedníctvo má menej členov

Vládna strana Smer-SD na sneme zmenila stanovy. Nové predsedníctvo má menej členov, spolu 15. Členmi sú predseda Robert Fico, podpredsedovia Robert Kaliňák, Juraj Blanár, Peter Pellegrini (premiér), Peter Kažimír (minister financií), Peter Žiga (minister hospodárstva), Richard Raši (vicepremiér pre investície) a generálny manažér Viktor Stromček.

Papiernička snem SMER-SD
Papiernička snem SMER-SD Foto: TASR
 

Strana k nim zvolila aj ďalších siedmich nových členov. Sú nimi Jaroslav Baška, Martin Glváč (podpredseda NR SR), Ladislav Kamenický, Ľubomír Petrák, Denisa Saková (ministerka vnútra), Marián Saloň (štátny tajomník na ministerstve obrany) a Miroslav Číž.

Fico zostzáva v NR SR

Fico tiež na tlačovej konferencii naznačil, že by mal zostať v Národnej rade SR. Donedávna sa spomínalo, že by mohol z parlamentu odísť. "Chcem mať väčšiu mieru zodpovednosti v Národnej rade. Chcem podstatne viac mať možnosť koordinovať prácu poslaneckého klubu, chcem mať podstatne väčšiu možnosť dávať dohromady iniciatívy vlády a poslaneckého klubu, aby to bolo dobre skoordinované. Chcem trošku rozbehať poslanecký klub," uviedol.

Rošková čelí obvineniam

Fico tiež potvrdil, že Ľubica Rošková, ktorá čelí podozreniam v kauze agrodotácií a pozemkov, má pozastavené členstvo v strane Smer-SD. Strana sa podľa jeho slov na sneme hlbšie nezaoberala žiadnymi prípadmi, ktoré sú medializované, zaoberala sa len fungovaním strany.

K vyšetrovaniu povedal, že chce, aby sa všetko preverilo. "Nikto nikomu nebude brániť, aby sa preverili všetky okolnosti akéhokoľvek podozrenia. A mne je jedno, či to je prezident SR, takisto sa preskúmajú aj podozrenia pani Roškovej," vyhlásil.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?