Správy z vášho kraja:
03. 05. 2018 10:52 | BRATISLAVA/Aktuality.sk

Skutok sa nestal. Kočner sa Kuciakovi podľa prokurátora nevyhrážal

Rodičia zavraždeného novinára nepochodili ani so sťažnosťou proti rozhodnutiu polície.

Marián Kočner
Marián Kočner Foto: TASR

V práci, ktorú už nestihol dokončiť zavraždený novinár Ján Kuciak, pokračuje medzinárodný investigatívny tím. Do projektu sa zapojili Aktuality.sk, denník Sme, Denník N, Nový Čas, Hospodárske noviny, denník Postoj, týždenník TREND, televízia Markíza, televízia Joj, Aliancia Fair-play, Český rozhlas, švajčiarsky Blick, poľský Onet a nemecký Die Welt. Tento text spracovali Aktuality.sk.

Rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka nepochodili ani so sťažnosťou proti rozhodnutiu polície, ktorým odmietla vyšetrovať vyhrážky kontroverzného podnikateľa Mariána Kočnera, ktoré adresoval ich synovi.

„Začnem sa zaujímať pán Kuciak teraz ja o vás, o vašu matku, o vášho otca, o vašich súrodencov, o všetkých sa začnem zaujímať a budem aj ja o vás zverejňovať všetko, čo o vás nájdem, pán Kuciak. Akonáhle zistím nejakú špinu, nejaké prešľapy u vás, u celej vašej rodiny, ešte raz, nejakú špinu, prešľapy, trestné činy u vás a vašej rodiny, každý má niečo za nechtami, buďte si istý, že to takisto zverejním ako vy," aj tieto vety adresoval 5. septembra 2017 podnikateľ Marián Kočner investigatívnemu novinárovi Jánovi Kuciakovi. Povedal ich počas telefonického rozhovoru. Novinár sa snažil získať Kočnerovo vyjadrenie do článku.

Ján Kuciak podal trestné oznámenie. Po týždňoch čakania na výsledok ho polícia odmietla bez toho, aby podnikateľa v prípade vypočula.

Potom, ako Kuciaka so snúbenicou Martinou Kušnírovou zastrelili v ich vlastnom dome, nariadil generálny prokurátor Jaroslav Čižnár, aby sa prípad znova otvoril a Kočnera vypočuli.

Národná kriminálna agentúra ani po opätovnom preverení nenašla dôvod na začatie stíhania a 23. marca vec znova odmietla, informuje portál. Kuciakovi rodičia cez svojho právnika Daniela Lipšica podali proti tomuto verdiktu sťažnosť, ktorú riešila Okresná prokuratúra Bratislava 2. Prokurátor dal za pravdu policajtom a sťažnosť zamietol.

„Verbálny prejav podozrivého Mariána Kočnera voči Jánovi Kuciakovi možno hodnotiť ako spoločensky nevhodný, avšak nenaplnil znaky skutkovej podstaty prečinu nebezpečného vyhrážania," konštatoval 24. apríla prokurátor Boris Brenčič. Uznesenie má redakcia Aktuality.sk k dispozícii.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?