Správy z vášho kraja:
10. 05. 2018 21:29 , článok bol aktualizovaný 11. 05. 2018 17:08 | TUŽINÁ/TV Maríza, TASR

Strateného Jozefa (†41) našli v Strážovských vrchoch mŕtveho: Zrejme ho napadol medveď

Nezvestný bol od soboty.

Stratený turista Jozef.
Stratený turista Jozef. Foto: TV Markíza

Najhoršie obavy sa potvrdili. Šesť dní nezvestného turistu Jozefa (†41) vo štvrtok popoludní našli medzi Čelom a Úplazom v strmom lesnom teréne už mŕtveho. Zostala po ňom tehotná žena.

Smrť turistu je ale záhadná. Podľa našich informácii stopy od krvi sa našli na konári na zemi asi 30 metrov od miesta kde ležalo nehybné telo muža.

Horský záchranár potvrdil, že Jozefa pravdepodobe napadla zver. "Podľa všetkého to bol medveď," povedal horský záchranár Peter Roštek.

Bezvládne telo ležalo v neprístupnom teréne v zráze pod Čelom. Na mieste boli policajti, horskí záchranári a obhliadajúci lekár.

Horská záchranná služba transportovala telesné pozostatky muža k zaparkovaným autám pri turistickom chodníku. Tam ich odovzdala obhliadajúcemu lekárovi a príslušníkom polície.

Muž mal v sobotu zísť z turistického chodníka. Zachytila ho totiž kamera a že išiel mimo trasy si všimli aj ďalší turisti.

Jozefa hľadali známi i kamaráti niekoľko dní. Informácie o Jozefovej smrti sa ale počas dnešného dňa menili. Predbežné výsledky z pitvy naznačujú. že ho nakoniec nič nemuselo napadnúť. 

"S najväčšou pravdepodobnosťou príčinou smrti 41-ročného turistu bola mozgová smrť v dôsledku tupého úrazu hlavy, ktorý utrpel pádom z výšky v členitom horskom teréne," dodala policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Aj napriek tomu horskí záchranári odporúčajú, aby ľudia boli v lesoch opatrní a na turistiku chodili vždy aspoň dvaja. 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?