Správy z vášho kraja:
15. 05. 2018 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Tri sestry vraj roky znásilňoval nevlastný otec. Pred súd sa postaví v najbližších dňoch

Matka dlho o ničom nevedela.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TVNOVINY.sk

Roky ich vraj znásilňovať nevlastný otec! Vyšetrovanie ohavného prípadu zneužívania troch maloletých sestier zo západného Slovenska už uzavreli.

Matka dievčat vraj o ničom nevedela. Všetko sa prevalilo až potom, čo sa s násilníkom rozišla.  

Muž sa mal o nevlastné dcéry starať, no podľa obvinení roky čelili jeho sexuálnym útokom. Pre ochranu obetí neuvádzame mená ani miesto. Keď matka nebola doma, dievčat sa podľa polície dotýkal na intímnych miestach, pod nátlakom ho mali uspokojovať a každú z nich aj znásilnil. Tri sestry si toto desivé tajomstvo dlho nechávali pre seba. Zlom nastal, keď sa s mužom ich matka rozišla.

„Veľakrát sú tlačené do úzkych, ak o tom niekomu povieš bude zle, maminka sa bude hnevať, čiže to dieťa z lásky k tej matke nepovie," uviedla klinická psychologička Kata Piačková ešte v januári.

Lekár matke po vyšetrení potvrdil, že najmladšiu dcéru niekto sexuálne zneužil. Podali trestné oznámenie a muža vzali do väzby. Je tam dodnes. 

Vzhľadom na mimoriadnu citlivosť celého prípadu sa policajti k vyšetrovaniu nechceli vyjadrovať. Nám sa však podarilo zistiť, že ho už po piatich mesiacoch ukončili a spis je momentálne na súde.

„V predmetnej veci prokurátor podal dňa 26.4.2018 obžalobu pre trestné činy znásilnenia, sexuálneho násilia a sexuálneho zneužívania. V prípade uznania viny hrozí obvinenému uloženie trestu odňatia slobody na 7 až 15 rokov," povedal Mojmír Huna z Krajskej prokuratúry v Trnave.

Proces sa začne o niekoľko dní, s najväčšou pravdepodobnosťou za zatvorenými dverami. Traumatizujúce zážitky totiž dievčatá musia popisovať sudcovi a tieto detaily nie sú pre uši verejnosti. 

Odborníčky sa zhodujú, že takéto obete potrebujú najmä odbornú pomoc a podporu. Aj dievčatá čaká ešte dlhá cesta.

„Nesie si rôzne ťažkosti. To môže byť od depresie, úzkosti, sklony k alkoholizmu, závislosti, promiskuitnému správaniu," vysvetlila Adriana Havašová z Centra Nádeje.

„Nemôžeme povedať, že sa to vyrieši za rok za dva, ale na rádovo niekoľko rokov. Ak je ich partner ohľaduplný, dokážu fungovať, ale nejaké tie stopy na duši to určite zanechá," dodala Piačková. Ako sa celý prípad skončí, budeme sledovať.

Upozorňujeme, že reportáž nie je vhodná pre maloletých divákov a ľudí s citlivou povahou.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce