16. 05. 2018 17:10 | LUČENEC/TV Markíza

Podvodníčky na ulici strkajú do tašiek voňavky a vyťahujú peňaženky. Zachytili ich na video

Celé sa to začína nevinným prihovorením sa.

Celé sa to začína nevinným prihovorením sa.
Celé sa to začína nevinným prihovorením sa. Foto: TVNOVINY.sk

Vyhliadnu si osamelé ženy na ulici. Ponúkajú voňavky a neraz ich aj dotieravo strkajú do kabelky. Stačí však chvíľa nepozornosti a peňaženka môže byť fuč. Mladá žena ich nakrútila v uliciach Lučenca.

Celé sa to začína nevinným prihovorením sa. Keď podvodníčky zacítia príležitosť, začnú strkať do kabelky voňavku za voňavkou. 

„Najprv povedia - pani zlatá, máme lacné parfumy - a hodila ich do kabelky. Povedala mi cenu za tri parfumy 25 eur, som povedala, že nie ďakujem a ona, že čo sa cítim, keď nemám 25 eur na parfumy," opísala mladá Lučenčanka.

Podľa mladej ženy sú neodbytné. Pustia sa do vyjednávania o cene a zvyšujú hlas. „Oslovili moju kamarátku, tej doslova vopchali parfémy do kabelky s tým, že odmietla dať sumu, akú si oni pýtali, tak si vyťahovali tie parfémy. Oni vyťahujú tie parfémy z kabelky, tak aj peňaženky ťahajú," pokračovala Lučenčanka.

Podvodníčky sa podľa našich informácií pohybujú v skupinách. Zatiaľ čo jedna skupina striehne na svoje obete na hlavnej ulici, druhá vraj striehne v okolí obchodného centra. 

„Prijali sme informáciu od občanov z Lučenca, že na Hlavnej ulici sa objavili osoby, ktoré až obťažujúcim spôsobom ponúkajú resp. predávajú parfumy. V súčasnosti vykonávame úkony smerujúce k stotožneniu osôb," uviedla policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Skupina podvodníčok hovorí česko-slovensky. Z okolia Lučenca vraj nie sú. Skúšať šťastie môžu aj v iných mestách. Polícia preto upozorňuje, ak by ľudia natrafili na takýchto ľudí, aby volali linku 158.

„Nie je to sranda, my mladé si s nimi poradíme, ale taká staršia pani, ktorá má pri sebe dajme tomu dôchodok, čo urobí. Mne to príde tak, že čím ďalej, tým ich je viac a nič sa s tým nerobí," hovorila mladá Lučenčanka.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce