Správy z vášho kraja:
17. 05. 2018 22:21 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Kiska: Fico si po vražde Kuciaka neuvedomoval, že je čas odísť

Naposledy spolu hovorili odkedy prezidentovi oznámil, že nikam neodchádza.

Odchádzajúci premiér Robert Fico (vľavo) a prezident SR Andrej Kiska
Odchádzajúci premiér Robert Fico (vľavo) a prezident SR Andrej Kiska Foto: TASR/Martin Baumann

Lety za rodinou do Popradu, obvinenia zo sprisahania so Sorosom či obvinenia v súvislosti s financovaním prezidentskej kampane. To sú len niektoré príklady toho, ako sa vyvíjal vzťah prezidenta Andreja Kisku s bývalým premiérom Robertom Ficom. Obaja si ale tykajú.

„Vždy sa mi lepšie riešia problémové situácie, keď si s niekým tykáte, ako keď si vykáte. Predovšetkým, keď sú krízové situácie. Vždy som sa snažil o konštruktívnu spoluprácu," povedal prezident Andrej Kiska pre Aktuality.sk

Napriek tomu, ako prezident v rozprávaní pokračoval, boli Ficovi nepríjemné niektoré témy. „Keď som otváral témy ako zlyhávajúce ministerstvo práce v kauze Čistý deň. Keď som jasne pomenoval, že Slovensko nie je sociálny štát, pretože zlyháva v starostlivosti o tých najzraniteľnejších. Keď som povedal, že jeho „líbling" Robert Kaliňák by nemal byť ministrom vnútra. To v ňom vyvolalo reakciu, že bude na mňa osobne útočiť a tento typ boja, emócií je už pre neho typický. Dnes je to práve on, lebo pokračuje v smršti nenávisti, obviňovania a urážok, čo bráni posunúť našu spoločnosť k lepšiemu," povedal Kiska.

Naposledy spolu hovorili odkedy prezidentovi oznámil, že nikam neodchádza. Vtedy sa Fico s úškrnom na tvári podal prezidentovi demisiu. Podľa slov Andreja Kisku mu ľudsky bolo tak trochu ľúto.

„Človek by si mal uvedomiť, že je čas odísť a mal som pocit, že on si to neuvedomoval. On videl len ulicu, médiá, prezidenta, ktorí ho vyhnali z úradu. Zrejme bol veľmi urazený," uviedol Kiska.

Na otázku, či by predseda Smeru mal z politiky odísť odpovedal s tým, že je to na voličoch, aby rozhodli.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?