Čakáme na výsledky, sledujte volebné štúdio o 23:00h

20. 05. 2018 13:30 | BRATISLAVA/TV Markíza

Kiska: Počul som, že poslanec Fico už ľutuje, že odišiel z postu premiéra

Prezident to povedal v diskusnej relácii 25.

Andrej Kiska a Robert Fico
Andrej Kiska a Robert Fico Foto: TASR/Andrej Galica

Andrej Kiska tento týždeň oznámil, že nebude kandidovať na funkciu prezidenta, z politiky však neodchádza. Čo to presne znamená už nespresnil, konkrétnu predstavu podľa jeho slov povie po komunálnych voľbách.

„Na začiatok novej, lepšej éry nepotrebuje Slovensko zmenu vlády, SR potrebuje zásadnú zmenu štýlu vládnutia," zdôraznil. Cíti vraj osobnú zodpovednosť prispieť k takejto zmene. „Budem preto premýšľať, ako najlepšie využiť autoritu a dôveru veľkej časti verejnosti, aby som po skončení prezidentského mandátu prispel k začiatku novej politickej éry na Slovensku. Spojiť tých, čo sú nielen ochotní, ale aj schopní vládnuť zodpovedne a slušne," uviedol.

Vzťah Kisku a Fica

Andrej Kiska mal počas svojho vládnutia najväčšie konfrontácie s Robertom Ficom. Lety za rodinou do Popradu, obvinenia zo sprisahania so Sorosom či obvinenia v súvislosti s financovaním prezidentskej kampane. To sú len niektoré príklady toho, ako sa vyvíjal ich vzťah. Aj k týmto veciam sa prezident vyjadril v diskusnej relácii 25 a prezradil viacero zaujímavostí zo zákulisia.

„Počul som už aj takú vetu, že poslanec Fico už dnes ľutuje toho, že odišiel z vlády, že mal viacej zotrvať," povedal Andrej Kiska. Na otázku moderátora od koho to prezident počul, už len odpovedal „počul som ju."

Viac nájdete v priloženom videu

 

Tu si môžete pozrieť celú reláciu

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce