Čakáme na výsledky, sledujte volebné štúdio o 23:00h

18. 05. 2018 16:14 , článok bol aktualizovaný 18. 05. 2018 16:30 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAKA začala vyšetrovať Ivana Kmotríka mladšieho za hajlovanie

Všetko sa udialo počas finále Slovnaft Cupu.

Ivan Kmotrík mladší so vztýčenou pravicou zdraví fanúšikov.
Ivan Kmotrík mladší so vztýčenou pravicou zdraví fanúšikov. Foto: reprofoto: sport.sk

Národná jednotka boja proti terorizmu a extrémizmu, ktorá patrí pod NAKA začala vyšetrovať Ivana Kmotríka mladšieho za hajlovanie.

Po futbalovom zápase Slovnaft Cupu medzi Slovanom Bratislava a Ružomberkom (3:1) začiatkom mája ho zachytil videozáznam, ktorý hneď začal kolovať na sociálnych sieťach. Vidno na ňom, ako viceprezident Slovana Ivan Kmotrík mladší so vztýčenou pravicou gestikuloval smerom k tribúnam.

"V predmetnej veci bolo dňa 9. mája 2018 začaté trestné stíhanie vo veci za prečin  prejav sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd podľa § 422 ods. 1 Trestného zákona. Doposiaľ nebolo vznesené obvinenie konkrétnej osobe," uviedol policajný hovorca Martin Wäldl.

Paragraf sa týka prejavov sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.

"Kto verejne alebo na mieste verejnosti prístupnom, najmä používaním zástav, odznakov, rovnošiat alebo hesiel, prejavuje sympatie k skupine, hnutiu alebo ideológii, ktorá smeruje alebo v minulosti smerovala k potlačeniu základných práv a slobôd osôb, alebo ktorá hlása rasovú, etnickú, národnostnú, náboženskú nenávisť alebo nenávisť voči inej skupine osôb, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky," píše sa v ňom.

Vzhľadom na štádium trestného konania sa v súčasnej dobe bližšie k veci vyjadrovať nebudú.

Správu budeme aktualizovať.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce