Správy z vášho kraja:
21. 05. 2018 19:00 , článok bol aktualizovaný 21. 05. 2018 19:35 | BRATISLAVA/TV Markíza

Lipšic v prípade Kuciakovej vraždy: Prvotnú obhliadku miesta činu zbabrali

Podľa neho horúca stopa zatiaľ neexistuje.

Daniel Lipšic.
Daniel Lipšic. Foto: TV Markíza

Závažné informácie o vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Prvotná obhliadka miesta činu bola vraj zbabraná. Tvrdí to advokát rodín zavraždených Daniel Lipšic.

Lišpicovi polícia minulý týždeň sprístupnila časť vyšetrovacieho spisu. Podľa advokáta z neho vyplýva, že niektoré stopy z miesta činu neboli vôbec zabezpečené, vyšetrovatelia ich zistili až následne.

Navyše s telami mala manipulovať lekárka zo Záchrannej zdravotnej služby. Lipšic to označil za hrubú neprofesionalitu.

Prokuratúra v pondelok (21. 5.) podvečer sa vyjadrila k jeho tvrdeniam. "Vo vzťahu k vyšetrovateľovi KR PZ Trnava, ktorý vo veci vykonával prvotné úkony na mieste činu, najmä obhliadku miesta činu, boli pri výkone dozoru prokurátora zistené niektoré nedostatky, na ktoré prokurátor bezodkladne reagoval. Vzhľadom na to, že uvedený vyšetrovateľ už nie je vo veci činný prokurátor nemôže vykonať vo vzťahu k nemu žiadne ďalšie opatrenia," napísala v reakci pre TV Markíza hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Podľa jej slov v súčasnosti ÚŠP nedisponuje informáciou, ktorá by nasvedčovala podozreniu z úniku informácií smerom k funkcionárom policajného zboru. "Pokiaľ by dozorujúci prokurátor zistil, že informácie z vyšetrovacieho spisu boli sprístupnené zákonom neoprávnenej osobe, bezodkladne bude vo veci konať," dodala.

Novinára a jeho snúbenicu zavraždili pred tromi mesiacmi. Generálny prokurátor predčasom avizoval pozitívny posun vo vyšetrovaní. Podľa Lipšica ale horúca stopa zatiaľ neexistuje.

Pozrite si celý rozhovor s Danielom Lipšicom, ktorý zastupuje obidve rodiny zosnulých.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?