22. 05. 2018 16:10 | BRATISLAVA/zg

Fico ušiel pred našou kamerou. Odmietol povedať, či chcel kandidovať na sudcu ÚS

V relácii 25 s Michalom Kovačičom to naznačil prezident.

Reportér TV Markíza Viktor Serebryakov a Robert Fico.
Reportér TV Markíza Viktor Serebryakov a Robert Fico. Foto: TV Markíza

Prezident Andrej Kiska v mimoriadnej diskusnej relácii 25 s Michalom Kovačičom povedal, že Robert Fico mu pred časom naznačil svoje pôsobenie na ústavnom súde.

V parlamente sa od expremiéra snažil získať odpoveď reportér Viktor Serebryakov, aby mu prezidentove slová potvrdil alebo vyvrátil. Hoci si otázku vypočul, vôbec na ňu nereagoval a stratil sa v utrobách poslaneckého klubu.

Kiska: Počul som, že poslanec Fico už ľutuje, že odišiel z postu premiéra

Prezident v relácii povedal, že Fico si želal, aby išiel na ÚS, na čo mu Kiska povedal, že je pripravený a vie si predstaviť, že by sa o tom rozprávali a rokovali. Prečo ho neodmietol, vysvetlil tým, že „politika je umenie nemožného". Dnes však toto považuje za "fikciu" a nie je čo riešiť.

 

Na budúci rok - 16. februára - končí funkčné obdobie deviatim sudcom ÚS. Parlament by mal do konca roka zvoliť 18 kandidátov, z ktorých ich náhradníkov vyberie prezident.

Keďže Ústavný súd má celkovo 13 sudcov, zmení sa väčšina ústavných sudcov, vrátane predsedu súdu. Títo sudcovia budú 12 rokov rozhodovať o najvýznamnejších otázkach a sporoch a budú výrazne ovplyvňovať podobu Slovenska až do roku 2031.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce