Čakáme na výsledky, sledujte volebné štúdio o 23:00h

23. 05. 2018 12:56 , článok bol aktualizovaný 23. 05. 2018 16:01 | BRATISLAVA/TASR

Policajný viceprezident Ľubomír Ábel odchádza z funkcie

Ministerka vyhlásila, že má na policajného šéfa troch kandidátov.

Ľubomír Ábel.
Ľubomír Ábel. Foto: TASR

Policajný viceprezident Ľubomír Ábel odchádza na vlastnú žiadosť. Končí tak po ôsmich rokoch. Potvrdil to Denníku N.

Kto ho vo funkcii nahradí ale odchádzajúci Ábel nevie.

Vo funkcii v máji skončil aj policajný prezident Tibor Gašpar. Ministerka vnútra Denisa Saková ešte nepovedala, kto ho dočasne nahradí. Vyhlásila však, že na pozíciu má troch kandidátov.

Ministerka tiež nepotvrdila informáciu, že by sa novým policajným prezidentom mal stať policajný pridelenec v Chorvátsku Marián Slobodník. Nevylúčila však, že je súčasťou finálnej trojky kandidátov, medzi ktorými sa rozhoduje.

Kauzy, ktorým Slobodník čelil v rokoch 2011 a 2012, Saková nevníma ako problém, pretože boli podľa nej vysvetlené. "Pokiaľ ho pán prezident vymenoval v roku 2016 za generála, tak zjavne nebola pochybnosť o nejakých škrupuliach alebo zlyhaniach," argumentovala.

To, aké zmeny sa na postoch polície chystajú, priblíži najskôr v pondelok.

"Začiatkom budúceho týždňa zvoláme tlačovú konferenciu, predstavíme nového kandidáta na policajného prezidenta, ktorý bude len dočasný policajný prezident, pokiaľ bude prijatý zákon s nejakou účinnosťou, podľa ktorého bude nový policajný prezident zvolený výberovým konaním," priblížila Saková s tým, že na tlačovej konferencii sa zároveň rozlúči s doterajším policajným prezidentom Tiborom Gašparom.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce