Čakáme na výsledky, sledujte volebné štúdio o 23:00h

23. 05. 2018 17:01 | LEVICE/TV MARKÍZA

Odsúdenému mužovi sa do väzenia nechcelo. Pred policajtmi skočil do kanála

Hasiči ho vytiahli za pomoci lezeckej techniky a povodňových oblekov.

Muž sa vydal na útek skokom do kanála.
Muž sa vydal na útek skokom do kanála. Foto: TV Markíza

Ďalší útek pri policajnej eskorte. Muž (36), ktorého policajti prevážali zo súdu do väzenia, chcel ujsť pred spravodlivosťou skokom do vodného kanála. Stalo sa to pred budovou Okresného súdu v Leviciach.

Pohľad na muža ukrývajúceho sa pred policajtmi pod vodou nebýva častý. Hasiči mali čo robiť, aby odsúdenca z vodného kanála Perec vytiahli. Voda v ňom má hĺbku asi 1,5 metra, no začal ho unášať silný prúd. Zachytil sa pod stavidlami malej vodnej elektrárne a začal kričať, aby mu zachránili život.

„Za pomoci lezeckej techniky a povodňových oblekov sme ho vytiahli von, muž nám kládol odpor, ale potom žiadal o pomoc. Odovzdali sme ho väzenskej a justičnej strážI," povedal Jaroslav Sekereš z HaZZ v Leviciach.

Krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová uviedla, že muž bol právoplatne odsúdený za drogovú trestnú činnosť a trestný čin útoku na verejného činiteľa. Trestu sa však vyhýbal. V stredu dopoludnia (23.5.) ho policajti našli a predviedli na súd.

Počas predvádzania osoby boli podľa Bruchterovej v služobnom motorovom vozidle v súlade so zákonom dvaja policajti, pričom jeden sedel na zadnom sedadle vedľa odsúdeného muža.

Pri budove súdu však dvere na policajnom aute zvonka prudko otvoril brat odsúdeného muža. „Predvádzaný 36-ročný Dušan z auta vyskočil a dal sa na útek," uviedla Bruchterová.

Asi po dvadsiatich metroch behu skočil do vodného kanála. Po tom, čo ho vytiahli, mu však do reči nebolo. Aj napriek pokusu o útek teda do väzenia pôjde.

Trest však čaká aj jeho 39-ročného brata, ktorý mu pri úteku pomáhal. Aj jeho policajti zadržali. Mužovi sa síce útek pred spravodlivosťou nevydaril, ale zato skončil poriadne doudieraný.

Po ošetrení v sanitke ho záchranka odviezla na ďalšie traumatologické vyšetrenia do levickej nemocnice.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce