01. 06. 2018 10:13 | BRATISLAVA/kacs

SaS vyzýva políciu, aby zvážila väzbu na Mariána Kočnera

Strana sa odvoláva na posledný incident podnikateľa, ktorý zastrašuje novinára denníka Sme.

Marián Kočner
Marián Kočner Foto: TASR

Opozičná strana SaS žiada políciu a ďalšie orgány činné v trestnom konaní, aby vzhľadom k množstvu podozrení z majetkovej trestnej činnosti, ako aj z pokusov o zastrašovanie novinárov uvalila na Mariána Kočnera väzbu.

Strana sa odvoláva na posledný incident Kočnera s novinárom denníka Sme. Adamovi Valčekovi podnikateľ pohrozil diskreditáciou, keď sa ho pýtal na podozrivý prevod pol milióna eur z okradnutej firmy Technopol na jeho osobný účet.

Kočner denníku odpísal, že verí skôr židojašterom ako mainstreamovým médiám, čím reagoval na prebiehajúcu marketingovú kampaň denníka a podpísal sa ako „ten, ktorý sa nikdy žiadnemu novinárovi nevyhrážal".

Kočner novinárovi poslal tiež otázky. Týkali sa ale novinárovho osobného života. Napísal mu, že to zverejní na svojom webe. Zbiera si o ňom totiž súkromné informácie. Viaceré z informácií, na ktoré sa pýtal, sú zdravotného a rodinného charakteru, ku ktorým nie je možné sa dostať z otvorených zdrojov, píše Sme.

„Toto zastrašovanie sa navyše odohráva po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej, čo je ďalšia priťažujúca okolnosť pre človeka z takzvaných mafiánskych zoznamov. Je totiž známe, že Marián Kočner sa vyhrážal aj spomenutému novinárovi," vysvetlil poslanec NR SR Jozef Rajtár.

Kočner sa vyhrážal aj Kuciakovi

Na rovnakú kauzu ako Adam Valček sa Kočnera vlani v septembri pýtal aj Ján Kuciak. V telefonickom rozhovore sa mu podnikateľ vyhrážal.

"Začnem sa zaujímať, pán Kuciak, o vašu matku, o vášho otca, o vašich súrodencov, o všetkých sa začnem zaujímať a budem aj o vás zverejňovať všetko, čo o vás nájdem," povedal vtedy Kočner.

Novinár podal trestné oznámenie, ktoré NAKA opakovane odmietla.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce