01. 06. 2018 12:37 , článok bol aktualizovaný 01. 06. 2018 17:14 | KROMPACHY/tvnoviny.sk

Lupič z rukojemníckej drámy v Krompachoch sa "preslávil" už v minulosti

Do pobočky v Krompachoch vošiel dnes s tĺčikom na mäso.

Miesto činu.
Miesto činu. Foto: somreporter/Lukáš Richnavský

Rukojemnícku drámu v banke zažili v Krompachoch v piatok pred obedom. Tichá ulica sa tak stala najrušnejšou v meste. Muž vošiel krátko po 11-tej do pobočky banky VÚB pri Mestskom úrade s tĺčikom na mäso.

Pokúsil sa prepadnúť banku. Vbehol do nej so slovami "Teraz všetci vypadnite, začína sa šou," povedal.

Ako rukojemníčky držal dve zamestnankyne. Vo vnútri ale zostala ukrytá ešte jedna žena, tej sa podarilo z banky nenápadne usjť.

Pár minút po prepade tam boli policajti. Klasické hliadky, kukláči, aj krajský policajný riaditeľ z Košíc. S políciou vyjednával. Mal požiadavku, aby vypratali okolie a nikto z okoloidúcich sa nepozeral do banky.

Policajný riaditeľ vyslal do vnútra banky tím vyjednávačov a kukláčov. Lupič si počas vyjednávania objednal aj pizzu. Svoje požiadavky menil. Raz žiadal helikoptéru, potom odvolával.

„Vyhrážal sa tým, že má nejakú výbušninu, že jeho zbraň je veľmi čerstvá a dobre naostrená.  Zhruba asi po hodinovom vyjednávaní sa podarilo rukojemníčku vyslobodiť,“ povedal riaditeľ Krajského riaditeľstva PZ Košice Juraj Leško.

Zaistiť lupiča (32) už potom nebol pre policajtov problém. Vyšetrovať ho budú pre podozrenie z trestného činu, branie rukojemníka. Hroziť mu môže až 12 rokov za mrežami.

Podľa našich informácií ide o Miroslava V. z Krompách.

Miroslav V.
Miroslav V. Foto: TVNOVINY.sk
 

Miroslava V. sa asi pred dvoma rokmi objavil v reportáži TV Markíza, keď musel opustiť lietadlo smerujúce do Anglicka. Wizz Air mu omylom predal lístok navyše. Miesto v lietadle tak nemal.

Ako kompenzáciu dotal štyristo eur. Miroslav vtedy tvrdil, že mal v Anglicku dohodnutú prácu. Peniaze potreboval ako soľ. Najmä pre chorú matku, ktorej liečenie malo stáť aj tisíc eur mesačne. 

Podľa informácií denníka Korzár pracoval Miroslav ako kamionista. Matka mu zomrela a po jej smrti začal mať psychické problémy. Údajne prepadol alkoholu a vyskúšal aj drogy.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce