Čakáme na výsledky, sledujte volebné štúdio o 23:00h

01. 06. 2018 17:10 | BRATISLAVA/TV Markíza

Nulová bankovka s Bratislavským hradom spôsobila ošiaľ, vďaka chybe je ešte cennejšia

Ľudia na ňu stáli v rade ešte pred otvorením samotnej výstavy.

Nulová bankovka s chybou.
Nulová bankovka s chybou. Foto: TV Markíza

Nielen známky a pohľadnice z celého sveta, ale aj hodnotné mince či starožitnosti. To všetko nájdu vášniví zberatelia na výstavisku v Bratislave. Obrovský záujem je aj o eurobankovku s nulovou hodnotou, na ktorej je Bratislavský hrad. Jej výnimočnosť dokonca zvýšila gramatická chyba.

Už pätnástykrát si v Inchebe prídu na svoje milovníci všetkého, čo sa dá zbierať. Od kameňov, šperkov, cez poštové známky, či medaily až po bankovky.

Nulová eurobankovka so zberateľskou hodnotou s vyobrazením Bratislavského hradu spôsobila doslova ošiaľ. Ľudia na ňu stáli v rade ešte pred otvorením samotnej výstavy.

Bankovka dopĺňa zbierku bankoviek s motívom Košíc, Banskej Bystrice, Nových Zámkov, Oravského hradu či Červeného kameňa. Táto Bratislavská však púta pozornosť aj niečím iným. V slove "bratislavský" totiž chýba písmeno "S". Vďaka tejto chybe môže v budúcnosti cena bankovky výrazné stúpnuť a ide tak o zaujímavú investíciu.

Lákadlom sú aj medaily, vyrazené len pri príležitosti stého výročia vzniku Československa. Väčšinou je na nich Štefánik či Masaryk a vyrobené sú z rýdzeho zlata alebo striebra.

Okrem predajných mincí vás môže upútať aj vzácny zlatý 6-dukát, na ktorý sa bežní smrteľníci môžu pozerať iba cez sklo.

Tieto mince neboli vôbec v obehu, takže to bola skôr panovnícka minca. Dnes má hodnotu od 50 až do 200-tisíc eur.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce