12. 06. 2018 19:00 | ŽILINA/TV Markíza

Zbitý vodič Peter chce vyšší trest pre dvoch hulvátov, ktorí ho zmlátili do krvi

Už napísal podnet na prešetrenie ich podmienky, ktorú im pred týždňom dal súd.

Otec a syn zbili Petra.
Otec a syn zbili Petra. Foto: koláž TV Markíza

Dvaja hulváti z Kysúc si užívajú slobodu. Otec so synom, ktorí do krvi zmlátili šoféra za to, že ich predbehol, vyviazli s podmienkou. Hoci je rozsudok právoplatný, napadnutý muž je presvedčený, že trest, ktorý dvojica dostala, je nespravodlivý. A bude klopať priamo na dvere ministra vnútra.

Petrovi sa stále nechce veriť, že po tom, čo ho otec so synom surovo napadli, vyviazli s podmienkou. Všetko zachytila jeho kamera v aute a teda niet ani zrnko pochybnosti o priebehu incidentu. "Očakával som iný výsledok, a nie, že pomaly za zabitie niekto dostane podmienku," povedal nám poškodený mladík.

Peter hovorí o úderoch do hlavy kameňom. Vtedy bol presvedčený, že je to jeho koniec. „Keď si aj spätne spomeniem na to, tak ma prepadne strašný strach, a keď si predstavím, čo sa mohlo udiať, tak dnes som tu nemusel byť," tvrdí.

Otec Marián, v pozadí syn Marián, ktorí zbili vodiča Petra.
Otec Marián, v pozadí syn Marián, ktorí zbili vodiča Petra. Foto: Marian Lechan
 

Po tom, ako otec a syn svoju vinu priznali a na súde sa ospravedlnili - dostali podmienečné tresty. Peter na chvíľu prestal veriť v právo a spravodlivosť na Slovensku. „Neviem o prípadoch, kde by boli exemplárne nejaký takýto páchatelia násilnej trestnej činnosti potrestaní," rozhorčil sa.

Exemplárny trest by bol totiž vyslaním jasného signálu pre všetkých tých, ktorí si myslia, že podobné útoky sú snáď normálne.

O prípad sa od začiatku zaujíma aj generálna prokuratúra, tá však teraz nemôže robiť nič. „V tejto trestnej veci GP nie je oprávnená podať mimoriadny opravný prostriedok proti právoplatnému súdnemu rozhodnutiu," konštatovala hovorkyňa Andrea Predajňová.

Takýto opravný prostriedok môže podať iba minister spravodlivosti na základe podnetu. Podľa hovorkyňe, ak takýto podnet doručia na GP, tak zaujme k nemu odôvodnené stanovisko.

„Mám strach z tých dvoch hulvátov, pretože sú teraz na slobode," vraví zbitý vodič Peter.

A tak podnet na prešetrenie veci v utorok (12. 6.) spísal s právnikom a poslal na generálnu prokuratúru a na ministerstvo spravodlivosti.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce