12. 06. 2018 19:09 | PREŠOV/TV Markíza

Vynaliezavosť zlodejov nemá hraníc. Vykrádajú byty v Prešove cez "kukátko"?

Policajti poslali zámky na expertízu a prípady vyšetrujú ako krádeže spojené s porušovaním domovej slobody.

Vykrádači bytov v Prešove.
Vykrádači bytov v Prešove. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Vykradli im byty a ani si to nevšimli. Zlodeji sa v Prešove bez poškodenia dverí dostali do troch bytov. Zamerali sa len na jeden typ bezpečnostných dverí. Stále pritom odmontovali priezor. Medzi ľuďmi sa preto šíri fáma, že lupiči zámok otvárajú práve cez malý otvor na pozeranie.

Pán Jacko po príchode z práce našiel dvere do bytu len pribuchnuté a namiesto priezoru bola iba diera, pričom na zemi na rohožke našiel sklíčko. Nevenoval tomu pozornosť a tak, ako inokedy, išiel venčiť psa. Až manželka po príchode domov zistila, že ich niekto vykradol. Zmizli im šperky, zlato aj hotovosť.

Až od príslušníkov polície sa dozvedeli, že za posledné dva dni mali v Prešove hlásené až tri vykradnuté byty. „V týchto troch prípadoch bola škoda vyčíslená na takmer 5-tisíc eur," povedal Daniel Džobanik, hovorca Krajského riaditeľstva PZ v Prešove.

 

Zlodeji sa zamerali len na bezpečnostné dvere jedného typu a všade za sebou nechali tú istú stopu. Firma, od ktorej si dvere kúpili, vylučuje, že by sa dali nejako otvoriť cez tento malý priezor.

"Sme v kontakte aj s kriminalistami, ukázali sme im uzamykací systém a aj odskrutkovali „kukátko", cez ktoré nie je prístup k mechanizmom," znie v písomnom stanovisku predajcu bezpečnostných dverí.

Zlodeji ho vraj mohli odstrániť pre zabudovanú kameru, ktorá sa do nich niekedy montuje a mohla by ich nasnímať. Skúsený zámočník tvrdí, že sám už takto dvere neraz otváral. "Pri určitom type dverí, aj keď sú zamknuté, sa dá otvoriť aj cez „kukátko," tvrdí.

Policajti poslali zámky na expertízu a prípady vyšetrujú ako krádeže spojené s porušovaním domovej slobody. Po páchateľoch stále pátrajú.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce