13. 06. 2018 17:16 | BARDEJOV/TV Markíza

Prípad novorodenca s odtrhnutou chrbticou. Policajti klamali, čaká ich smiešny trest

Prípad preveruje aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Policajti odmietli riešiť smrť dieťaťa.
Policajti odmietli riešiť smrť dieťaťa. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Policajti, ktorí sa odmietli zaoberať úmrtím novorodenca v bardejovskej nemocnici, už poznajú svoj trest.

Manželom Januvovým ešte v apríli pri komplikovanom pôrode zomrelo dieťa. Pri pitve zistili, že bábätko malo odtrhnutú krčnú chrbticu. Rodičia z toho vinili lekárov.

Pán Stanislav išiel na políciu podať trestné oznámenie, tam ho ale odbili s tým, že sa ma obrátiť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Hovorca Krajského riaditeľstva PZ v Prešove Daniel Džobanik vtedy uviedol, že "otec dieťaťa nechcel na polícii podať trestné oznámenie, informoval sa len o kontakte na Úrad pre dohľad."

Pán Stanislav si však príslušníkov zákona tajne nahral do mobilu. V nahrávke volajúci tvrdí, že chce podať trestné oznámenie za to, že mu zabili dieťa. 

 

Policajt mu oponuje so slovami: "To vy tvrdíte, ale výsledok dá Úrad pre dohľad. Oni prídu a rozhodnú, že áno, lekár pochybil, a vy budete mať papier, že pochybil, lebo to tvrdíte vy."

Prípad preverovala kontrola z Krajského riaditeľstva. Policajtom v disciplinárnom konaní hrozili zrážky z platu či zníženie hodnosti, napokon vyviazli len s pokarhaním.

„Dotknutí traja policajti boli disciplinárne riešení nadriadeným písomným pokarhaním," uviedol hovorca Krajského riaditeľstva PZ v Prešove Daniel Džobanik.

Manželia Januvoví trestné oznámenie napokon podali až na Generálnej prokuratúre, ktorá policajtom nariadila začať trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Nemocnica medzitým interným šetrením zistila, že lekári pri pôrode nepochybili. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou ale prípad stále preveruje.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce