Správy z vášho kraja:
13. 06. 2018 17:20 | ILAVA/TV Markíza

Je toto najhorší podjazd na Slovensku? Vytopí ho každý väčší dážď

Jedni ho nechcú opraviť, druhí prevziať.

Problémový podjazd v Ilave.
Problémový podjazd v Ilave. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Dávajú od neho ruky preč. Jedni ho nechcú opraviť, druhí prevziať. O podjazd v Ilave, ktorý potrápi každý väčší dážď, sa stále nikto nestará. Stačí, aby zapršalo, a z podjazdu je bazén.

Ľuďom v mestskej časti Sihoť počasie pri búrke na tomto mieste dopraje viac vody, ako by si želali. Dôvodom sú nefunkčné čerpadlá na odvádzanie vody umiestnené v žľaboch.

„Čerpadlá fungovali rok či dva a potom sa začalo stávať to, že sa začali zanášať, lebo nikto túto komunikáciu neudržiaval," hovorí Ľubomír Turcer, prednosta mestského úradu.

Podjazd vybudovali ako vyvolanú investíciu popri modernizácii železničnej trate. Železnice o probléme vedia, no zanesené čerpadlá opravovať nebudú.

 

„Železnice Slovenskej republiky nedisponujú, respektíve nie sú povinné disponovať zložkami zabezpečujúcimi opravu a údržbu zariadení, ktoré priamo nesúvisia s prevádzkovaním stavieb a zariadení na dráhe, to znamená aj v podjazde," povedala hovorkyňa ŽSR Martina Pavlíková.

Uplynula už aj záručná lehota, a tak poruchy nie je možné ani reklamovať. Novým správcom podjazdu by mala byť Trenčianska župa. Tá ho však v takomto stave prebrať odmieta.

Veronika Rezáková, hovorkyňa Trenčianskeho samosprávneho kraja: „TSK má za to, že najskôr je potrebné a nevyhnutné sfunkčniť odvodňovací systém tohto podjazdu, aby následne bolo možné prejsť k jeho odovzdaniu a prevzatiu."

Nateraz sa o podjazd starajú dobrovoľní hasiči, ktorí sú tu po každom väčšom daždi už ako doma. Peniaze na naftu a benzín idú z mestskej kasy na údržbu majetku, ktorý mestu nepatrí.

Kým sa železnice a trenčianska „VÚCka" nedohodnú, rukojemníkmi zostávajú Ilavčania. Železnice totiž tvrdia, že keď sa do konca roka 2018 nedohodnú, podjazd úplne uzatvoria.

Radnica plánuje zvolať stretnutie všetkých zúčastnených strán, kde by sa problém s podjazdom mohol posunúť bližšie k jeho vyriešeniu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?